Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › ADIGLASS ENERGY SRL

ADIGLASS ENERGY SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 27166944 · J2010000673036
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADIGLASS ENERGY SRL
Cod fiscal (CIF) RO27166944
Nr. Reg. Comerțului J2010000673036
Sediu social Str. Digului nr. 40, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ
Telefon 0729452535

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHINESCU ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.07.2010
CAEN2312 · Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADIGLASS ENERGY SRL după CUI 27166944 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 67/100
Cifră de afaceri 2025
5.753.214 lei
+39.0% vs 2024
Profit net 2025
92.403 lei
-43.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 238 de firme din Prelucrarea și fasonarea sticlei plate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 238 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital8.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 987.716 lei20142015: 1.409.296 lei20152016: 1.561.862 lei20162017: 1.677.868 lei20172018: 1.736.707 lei20182019: 1.584.436 lei20192020: 1.260.119 lei20202021: 1.492.399 lei20212022: 1.951.343 lei20222023: 2.425.187 lei20232024: 4.143.192 lei20242025: 5.753.214 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.753.214 lei 92.403 lei 15
2024 4.143.192 lei 162.645 lei 13
2023 2.425.187 lei 19.276 lei 5
2022 1.951.343 lei 144.172 lei 3
2021 1.492.399 lei 110.826 lei 2
2020 1.260.119 lei 42.516 lei 2
2019 1.584.436 lei 69.172 lei 3
2018 1.736.707 lei 41.196 lei 4
2017 1.677.868 lei 6.160 lei 4
2016 1.561.862 lei 40.701 lei 4
2015 1.409.296 lei 50.233 lei 3
2014 987.716 lei 63.364 lei 2
2013 510.315 lei 19.652 lei 2
2012 85.006 lei -14.390 lei 1
2011 90.107 lei 2.902 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 497 zile−233 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile−45 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,61%−2,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,43%+5,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,48×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,94×−1,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,55%−10,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,8%−0,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 7,54%+1,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 383.548 lei+64.841 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,5×+0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,96×+3,41 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 28 zile−10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,82%−2,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 40 din 319 firme active cu bilanț depus (CAEN 2312)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 487 firme active din sector
SectorCAEN 2312 · Prelucrarea și fasonarea sticlei plate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care în procedură de insolvență1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADIGLASS ENERGY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADIGLASS ENERGY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ADIGLASS ENERGY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ADIGLASS ENERGY SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27166944, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000673036. Firma a fost înființată la data de 13 iulie 2010 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea și fasonarea sticlei plate (CAEN 2312).

La ultima verificare, ADIGLASS ENERGY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.753.214 lei și un rezultat net de 92.403 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADIGLASS ENERGY SRL?

ADIGLASS ENERGY SRL (CUI 27166944) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ADIGLASS ENERGY SRL în sectorul său?

ADIGLASS ENERGY SRL ocupă locul 40 din 319 firme active cu bilanț depus în CAEN 2312 (Prelucrarea și fasonarea sticlei plate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADIGLASS ENERGY SRL față de firmele din același domeniu?

ADIGLASS ENERGY SRL este mai veche decât 56% dintre cele 487 firme active cu CAEN 2312.

Este ADIGLASS ENERGY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ADIGLASS ENERGY SRL (CUI 27166944) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ADIGLASS ENERGY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADIGLASS ENERGY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADIGLASS ENERGY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADIGLASS ENERGY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADIGLASS ENERGY SRL plătitoare de TVA?

Da, ADIGLASS ENERGY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADIGLASS ENERGY SRL?

În anul 2025, ADIGLASS ENERGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.753.214 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADIGLASS ENERGY SRL?

Firmoscop analizează ADIGLASS ENERGY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.