Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › SIMBAC SA

SIMBAC SA

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 2717819 · J1991000169055
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SIMBAC SA
Cod fiscal (CIF) RO2717819
Nr. Reg. Comerțului J1991000169055
Sediu social Cal. Borşului nr. 37/A, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410605
Telefon 0259477651

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CII SĂLĂJAN GABRIEL-COSMIN · administrator concordatarFILIMON DANA LILIANA · reprezentant al persoanei juridiceMANOLICA NECULAI · administratorMANOLICĂ CRISTIAN · administratorGAVRIȘ MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.01.2003
CAEN4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SIMBAC SA după CUI 2717819 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 60/100
Cifră de afaceri 2025
39.820.173 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
-4.678.274 lei
-214.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-11.7%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 432 de firme din Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector91 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 476 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 20.116.556 lei20142015: 22.945.232 lei20152016: 16.373.438 lei20162017: 19.021.020 lei20172018: 21.984.834 lei20182019: 32.820.761 lei20192020: 28.241.676 lei20202021: 32.160.472 lei20212022: 32.273.264 lei20222023: 49.153.143 lei20232024: 46.470.037 lei20242025: 39.820.173 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 39.820.173 lei -4.678.274 lei 91
2024 46.470.037 lei 4.101.594 lei 136
2023 49.153.143 lei 1.817.913 lei 137
2022 32.273.264 lei 1.324.900 lei 117
2021 32.160.472 lei 196.860 lei 132
2020 28.241.676 lei 139.085 lei 140
2019 32.820.761 lei 425.658 lei 112
2018 21.984.834 lei 141.872 lei 94
2017 19.021.020 lei 58.102 lei 103
2016 16.373.438 lei 19.732 lei 111
2015 22.945.232 lei 110.549 lei 119
2014 20.116.556 lei 32.221 lei 125
2013 18.867.930 lei 32.345 lei 141
2012 14.795.352 lei 109.709 lei 140
2011 26.989.288 lei 233.325 lei 180
2010 20.945.779 lei 159.600 lei 181
2009 25.060.972 lei 370.926 lei 171
2008 30.224.259 lei 701.367 lei 179

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 373 zile+49 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 36 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,75%−20,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,72%+10,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,29×−0,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,51×+1,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -40,33%−60,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,94%−15,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,16%−10,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 437.584 lei+95.893 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,76× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,06×+6,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,28%−16,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 16 din 542 firme active cu bilanț depus (CAEN 4299)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 925 firme active din sector
SectorCAEN 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)8.974.267 lei

Autorități: COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA, COMUNA BORS

Achiziții directe (SEAP)9
Valoare totală (2024–2025)1.459.194 lei

Cumpărători: COMUNA BORS, COMPANIA DE APA ORADEA S.A., TERMOFICARE ORADEA S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume40
Dintre care radiate (închise)39

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SIMBAC SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SIMBAC SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SIMBAC SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SIMBAC SA, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 2717819, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000169055. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN 4299).

La ultima verificare, SIMBAC SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 39.820.173 lei și un rezultat net de -4.678.274 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SIMBAC SA?

SIMBAC SA (CUI 2717819) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SIMBAC SA în sectorul său?

SIMBAC SA ocupă locul 16 din 542 firme active cu bilanț depus în CAEN 4299 (Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SIMBAC SA față de firmele din același domeniu?

SIMBAC SA este mai veche decât 98% dintre cele 925 firme active cu CAEN 4299.

Este SIMBAC SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare SIMBAC SA (CUI 2717819) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SIMBAC SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SIMBAC SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SIMBAC SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SIMBAC SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SIMBAC SA plătitoare de TVA?

Da, SIMBAC SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SIMBAC SA?

În anul 2025, SIMBAC SA a raportat o cifră de afaceri de 39.820.173 lei și un număr mediu de 91 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SIMBAC SA?

Firmoscop analizează SIMBAC SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.