Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › ACSIA CONT SRL

ACSIA CONT SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Sat Agapia Com. Agapia
CUI 27351470 · J2010000494273
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ACSIA CONT SRL
Cod fiscal (CIF) RO27351470
Nr. Reg. Comerțului J2010000494273
Sediu Sat Agapia Com. Agapia, Neamţ
Telefon 0745314085

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ACSINTOAE ANA · administratorACSINTOAE CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.09.2010
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ACSIA CONT SRL după CUI 27351470 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
163.580 lei
+60.0% vs 2024
Profit net 2025
6.476 lei
+25.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.0%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 12.022 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,5%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 86.894 lei20122013: 87.899 lei20132014: 63.480 lei20142015: 42.081 lei20152016: 59.880 lei20162017: 56.025 lei20172019: 135.072 lei20192020: 131.118 lei20202022: 131.315 lei20222023: 94.756 lei20232024: 101.945 lei20242025: 163.580 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 163.580 lei 6.476 lei 2
2024 101.945 lei 5.182 lei 1
2023 94.756 lei 1.044 lei 1
2022 131.315 lei 44.051 lei 1
2020 131.118 lei 66.562 lei 1
2019 135.072 lei 80.588 lei 0
2017 56.025 lei 18.149 lei
2016 59.880 lei -44.134 lei 1
2015 42.081 lei 3.814 lei 1
2014 63.480 lei 2.608 lei 2
2013 87.899 lei 3.249 lei 2
2012 86.894 lei -11.207 lei 2
2011 87.965 lei 3.094 lei 1
2010 16.471 lei 286 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.136 zile−425 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,96%−1,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,47%+0,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,17× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,71×+0,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,45%+0,58 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,09%+0,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,52%−3,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 81.790 lei−20.155 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,27×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,93%−1,45 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.516 din 11.197 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 21.519 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ACSIA CONT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ACSIA CONT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ACSIA CONT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ACSIA CONT SRL, cu sediul în Sat Agapia Com. Agapia, are codul unic de înregistrare (CUI) 27351470, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000494273. Firma a fost înființată la data de 6 septembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, ACSIA CONT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 163.580 lei și un rezultat net de 6.476 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ACSIA CONT SRL?

ACSIA CONT SRL (CUI 27351470) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ACSIA CONT SRL în sectorul său?

ACSIA CONT SRL ocupă locul 5.516 din 11.197 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ACSIA CONT SRL față de firmele din același domeniu?

ACSIA CONT SRL este mai veche decât 83% dintre cele 21.519 firme active cu CAEN 7020.

Este ACSIA CONT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ACSIA CONT SRL (CUI 27351470) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ACSIA CONT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ACSIA CONT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ACSIA CONT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ACSIA CONT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ACSIA CONT SRL plătitoare de TVA?

Da, ACSIA CONT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ACSIA CONT SRL?

În anul 2025, ACSIA CONT SRL a raportat o cifră de afaceri de 163.580 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ACSIA CONT SRL?

Firmoscop analizează ACSIA CONT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.