Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › DESIRE 2010 SRL

DESIRE 2010 SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Orş. Dumbrăveni
CUI 27473256 · J2010000649321
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DESIRE 2010 SRL
Cod fiscal (CIF) RO27473256
Nr. Reg. Comerțului J2010000649321
Sediu social Aleea Dumbrăvii, bl. 12, sc. B, ap. 24, Orş. Dumbrăveni, jud. SIBIU, 555500
Telefon 0741121423

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ADAM ILIE EUGEN · administratorADAM VALERIA DIANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.10.2010
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DESIRE 2010 SRL după CUI 27473256 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.185.004 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
348.811 lei
+29.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.0%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 727.481 lei20132014: 829.559 lei20142015: 1.167.093 lei20152016: 1.416.700 lei20162017: 1.152.091 lei20172018: 1.732.927 lei20182019: 2.391.177 lei20192021: 2.845.990 lei20212022: 2.611.667 lei20222023: 2.707.727 lei20232024: 2.912.917 lei20242025: 3.185.004 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.185.004 lei 348.811 lei
2024 2.912.917 lei 268.848 lei 3
2023 2.707.727 lei 415.885 lei 3
2022 2.611.667 lei 358.864 lei 3
2021 2.845.990 lei 483.176 lei
2019 2.391.177 lei 305.270 lei 4
2018 1.732.927 lei 186.370 lei 4
2017 1.152.091 lei 190.191 lei 5
2016 1.416.700 lei 60.192 lei
2015 1.167.093 lei 10.234 lei
2014 829.559 lei 23.230 lei
2013 727.481 lei -13.217 lei
2012 424.087 lei 1.682 lei 4
2011 440.953 lei 4.588 lei 3
2010 111.825 lei 38.821 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 28 zile−6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,95%+1,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,69%−1,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,46×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,69× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,76%+24,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 57,98%+16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,31%+1,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,29×+0,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,94×+0,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 53 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,99%+2,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.088 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 91.136 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DESIRE 2010 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DESIRE 2010 SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DESIRE 2010 SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DESIRE 2010 SRL, cu sediul în Orş. Dumbrăveni, are codul unic de înregistrare (CUI) 27473256, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000649321. Firma a fost înființată la data de 7 octombrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, DESIRE 2010 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.185.004 lei și un rezultat net de 348.811 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DESIRE 2010 SRL?

DESIRE 2010 SRL (CUI 27473256) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DESIRE 2010 SRL în sectorul său?

DESIRE 2010 SRL ocupă locul 3.088 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DESIRE 2010 SRL față de firmele din același domeniu?

DESIRE 2010 SRL este mai veche decât 55% dintre cele 91.136 firme active cu CAEN 4711.

Este DESIRE 2010 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DESIRE 2010 SRL (CUI 27473256) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DESIRE 2010 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DESIRE 2010 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DESIRE 2010 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DESIRE 2010 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DESIRE 2010 SRL plătitoare de TVA?

Da, DESIRE 2010 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DESIRE 2010 SRL?

În anul 2025, DESIRE 2010 SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.185.004 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DESIRE 2010 SRL?

Firmoscop analizează DESIRE 2010 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.