Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › AVELDI MAG SRL

AVELDI MAG SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 27484840 · J2010001824136
Verifică înainte Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AVELDI MAG SRL
CUI 27484840
Nr. Reg. Comerțului J2010001824136
Sediu social Str. Tulcea nr. 12, bl. TM4, et. P, SPAŢIU COMERCIAL, Mun. Constanţa, 900426
Telefon 0723181564

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

VELICU ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.10.2010
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AVELDI MAG SRL după CUI 27484840 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
74.400 lei
+25.0% vs 2024
Profit net 2025
60.268 lei
+26.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă81.0%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 32.908 lei20142015: 60.925 lei20152016: 84.272 lei20162017: 83.910 lei20172018: 26.400 lei20182019: 26.400 lei20192020: 26.400 lei20202021: 26.400 lei20212022: 26.400 lei20222023: 45.200 lei20232024: 59.300 lei20242025: 74.400 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 74.400 lei 60.268 lei
2024 59.300 lei 47.561 lei
2023 45.200 lei 35.860 lei
2022 26.400 lei 25.497 lei
2021 26.400 lei 25.608 lei
2020 26.400 lei 25.641 lei 0
2019 26.400 lei 25.008 lei 0
2018 26.400 lei -191.564 lei 1
2017 83.910 lei 18.016 lei 3
2016 84.272 lei -18.162 lei 3
2015 60.925 lei -31.092 lei 3
2014 32.908 lei -33.299 lei 2
2013 48.860 lei -28.876 lei 3
2012 168.579 lei 5.832 lei 3
2011 92.609 lei -14.297 lei 3
2010 32.362 lei 275 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 556 zile−342 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 81,01%+0,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 178,73%−229,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,56×+0,32 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 95,13%−38,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -78,73%+229,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,17×−0,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 2.704,37%+591,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.282 din 10.499 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 19.561 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AVELDI MAG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AVELDI MAG SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AVELDI MAG SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 27484840, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010001824136. Firma a fost înființată la data de 8 octombrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, AVELDI MAG SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 74.400 lei și un rezultat net de 60.268 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AVELDI MAG SRL?

AVELDI MAG SRL (CUI 27484840) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 23 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă AVELDI MAG SRL în sectorul său?

AVELDI MAG SRL ocupă locul 7.282 din 10.499 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AVELDI MAG SRL față de firmele din același domeniu?

AVELDI MAG SRL este mai veche decât 76% dintre cele 19.561 firme active cu CAEN 4712.

Este AVELDI MAG SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AVELDI MAG SRL (CUI 27484840) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AVELDI MAG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AVELDI MAG SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AVELDI MAG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AVELDI MAG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AVELDI MAG SRL plătitoare de TVA?

Nu, AVELDI MAG SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AVELDI MAG SRL?

În anul 2025, AVELDI MAG SRL a raportat o cifră de afaceri de 74.400 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AVELDI MAG SRL?

Firmoscop analizează AVELDI MAG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.