Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › LIDER MLB ASCENSOR SRL

LIDER MLB ASCENSOR SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Sat Şerbăneştii de Sus Com. Şerbăneşti
CUI 27499477 · J28/504/2023
Verifică înainte Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LIDER MLB ASCENSOR SRL
Cod fiscal (CIF) RO27499477
Nr. Reg. Comerțului J28/504/2023
Sediu social Str. Dumitru Caracostea nr. 39, Camera C1 Birou, Sat Şerbăneştii de Sus Com. Şerbăneşti, jud. OLT, 237452
Telefon 0721283531

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DUTCHEVICI LAURENŢIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 30.05.2023
CAEN4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LIDER MLB ASCENSOR SRL după CUI 27499477 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
1.064.177 lei
-83.0% vs 2024
Profit net 2025
-244.160 lei
-127.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-22.9%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.130 de firme din CAEN 4799 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.073 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital8.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.768.355 lei20142015: 2.551.522 lei20152016: 3.052.513 lei20162017: 2.901.306 lei20172018: 4.050.202 lei20182019: 3.951.465 lei20192020: 3.672.972 lei20202021: 4.378.643 lei20212022: 3.633.831 lei20222023: 2.815.967 lei20232024: 6.087.057 lei20242025: 1.064.177 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.064.177 lei -244.160 lei 3
2024 6.087.057 lei -107.321 lei 8
2023 2.815.967 lei -54.038 lei 8
2022 3.633.831 lei 72.295 lei 9
2021 4.378.643 lei 172.095 lei
2020 3.672.972 lei 137.794 lei 11
2019 3.951.465 lei 29.476 lei 13
2018 4.050.202 lei 221.203 lei 11
2017 2.901.306 lei 65.055 lei
2016 3.052.513 lei 95.067 lei 12
2015 2.551.522 lei 92.176 lei 6
2014 1.768.355 lei 22.912 lei 5
2013 2.181.531 lei 224.584 lei
2012 1.698.903 lei 224.003 lei 4
2011 677.341 lei 52.565 lei 3
2010 16.009 lei -6.156 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 871 zile+706 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 173 zile+146 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -22,94%−21,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,55%+5,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,12×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,08×+3,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -77,65%−58,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,61%−5,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 11,08%−5,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 354.726 lei−406.156 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,38×−1,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,66×−2,83 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 554 zile+449 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -18,58%−16,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 247 din 919 firme active cu bilanț depus (CAEN 4669)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 1.438 firme active din sector
SectorCAEN 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Piteşti → Sat Şerbăneştii de Sus Com. Şerbăneşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 30.05.2023
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/1007/2010 → J28/504/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 30.05.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Olt → Argeş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Şerbăneştii de Sus, Comuna Şerbăneşti → Municipiul Piteşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J28/504/2023 → J03/1007/2010
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Argeş → Olt
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Piteşti → Sat Şerbăneştii de Sus, Comuna Şerbăneşti

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LIDER MLB ASCENSOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LIDER MLB ASCENSOR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LIDER MLB ASCENSOR SRL, cu sediul în Sat Şerbăneştii de Sus Com. Şerbăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27499477, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/504/2023. Firma a fost înființată la data de 12 octombrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4669).

La ultima verificare, LIDER MLB ASCENSOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.064.177 lei și un rezultat net de -244.160 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LIDER MLB ASCENSOR SRL?

LIDER MLB ASCENSOR SRL (CUI 27499477) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă LIDER MLB ASCENSOR SRL în sectorul său?

LIDER MLB ASCENSOR SRL ocupă locul 247 din 919 firme active cu bilanț depus în CAEN 4669 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LIDER MLB ASCENSOR SRL față de firmele din același domeniu?

LIDER MLB ASCENSOR SRL este mai veche decât 60% dintre cele 1.438 firme active cu CAEN 4669.

Este LIDER MLB ASCENSOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LIDER MLB ASCENSOR SRL (CUI 27499477) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LIDER MLB ASCENSOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LIDER MLB ASCENSOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LIDER MLB ASCENSOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LIDER MLB ASCENSOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LIDER MLB ASCENSOR SRL plătitoare de TVA?

Da, LIDER MLB ASCENSOR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LIDER MLB ASCENSOR SRL?

În anul 2025, LIDER MLB ASCENSOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.064.177 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LIDER MLB ASCENSOR SRL?

Firmoscop analizează LIDER MLB ASCENSOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.