Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › NIVECA SRL

NIVECA SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Orş. Segarcea
CUI 27629305 · J16/1219/2010
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NIVECA SRL
Cod fiscal (CIF) RO27629305
Nr. Reg. Comerțului J16/1219/2010
Sediu social Str. Republicii nr. 16E, Orş. Segarcea, jud. DOLJ, 205400
Telefon 0251210726

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

BARBU ELENA-CARMEN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.10.2010
CAEN3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NIVECA SRL după CUI 27629305 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2025
87.192 lei
-72.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.483 lei
+93.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.8%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 712 de firme din Colectarea deșeurilor nepericuloase care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,3%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-72%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 99.296 lei20142015: 119.950 lei20152016: 102.009 lei20162017: 165.693 lei20172018: 128.831 lei20182019: 132.640 lei20192020: 106.587 lei20202021: 241.231 lei20212022: 495.042 lei20222023: 294.996 lei20232024: 312.668 lei20242025: 87.192 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 87.192 lei -2.483 lei
2024 312.668 lei -38.023 lei 1
2023 294.996 lei 13.005 lei 1
2022 495.042 lei 102.908 lei 1
2021 241.231 lei 23.835 lei 1
2020 106.587 lei 20.095 lei 1
2019 132.640 lei 13.154 lei 1
2018 128.831 lei -4.927 lei 1
2017 165.693 lei 18.666 lei 1
2016 102.009 lei -11.907 lei 1
2015 119.950 lei 18.875 lei 1
2014 99.296 lei -16.322 lei 2
2013 117.736 lei -17.360 lei 2
2012 87.118 lei 591 lei 2
2011 102.020 lei 2.412 lei 2
2010 -1.762 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile+41 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile+44 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,85%+9,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,35%+10,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −0,12 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,99%+146,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,35%−10,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,61×−7,79 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -1,94%+7,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 807 din 1.133 firme active cu bilanț depus (CAEN 3811)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 2.233 firme active din sector
SectorCAEN 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NIVECA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NIVECA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NIVECA SRL, cu sediul în Orş. Segarcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 27629305, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/1219/2010. Firma a fost înființată la data de 27 octombrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811).

La ultima verificare, NIVECA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 87.192 lei și un rezultat net de -2.483 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NIVECA SRL?

NIVECA SRL (CUI 27629305) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă NIVECA SRL în sectorul său?

NIVECA SRL ocupă locul 807 din 1.133 firme active cu bilanț depus în CAEN 3811 (Colectarea deșeurilor nepericuloase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NIVECA SRL față de firmele din același domeniu?

NIVECA SRL este mai veche decât 79% dintre cele 2.233 firme active cu CAEN 3811.

Este NIVECA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NIVECA SRL (CUI 27629305) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NIVECA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NIVECA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NIVECA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NIVECA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NIVECA SRL plătitoare de TVA?

Da, NIVECA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NIVECA SRL?

În anul 2025, NIVECA SRL a raportat o cifră de afaceri de 87.192 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NIVECA SRL?

Firmoscop analizează NIVECA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.