Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › LOGISTICS RO TIR SRL

LOGISTICS RO TIR SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Sat Şura Mică Com. Şura Mică
CUI 27673947 · J32/739/2010
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LOGISTICS RO TIR SRL
Cod fiscal (CIF) RO27673947
Nr. Reg. Comerțului J32/739/2010
Sediu Sat Şura Mică Com. Şura Mică, Sibiu
Telefon 0269 / 844321

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

LAZĂR ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.11.2010
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LOGISTICS RO TIR SRL după CUI 27673947 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2024
3.862.643 lei
-2.0% vs 2023
Profit net 2024
821.426 lei
+101.9% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă21.3%
Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 34.351.288 lei20122013: 46.011.412 lei20132014: 55.452.182 lei20142015: 59.093.340 lei20152016: 54.312.486 lei20162017: 58.610.879 lei20172018: 59.305.972 lei20182019: 48.190.471 lei20192021: 3.816.680 lei20212022: 3.695.902 lei20222023: 3.937.059 lei20232024: 3.862.643 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 3.862.643 lei 821.426 lei 10
2023 3.937.059 lei 406.791 lei 10
2022 3.695.902 lei 1.268.526 lei 24
2021 3.816.680 lei 39.187 lei 11
2019 48.190.471 lei 95.825 lei 145
2018 59.305.972 lei 1.133.368 lei 175
2017 58.610.879 lei -1.017.749 lei 198
2016 54.312.486 lei 1.089.237 lei 176
2015 59.093.340 lei 3.038.237 lei 160
2014 55.452.182 lei 2.821.029 lei
2013 46.011.412 lei 1.677.516 lei 157
2012 34.351.288 lei 630.039 lei 118
2011 26.552.606 lei 613.554 lei 60
2010 -15.464 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2010–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2018 și 2019, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20182019
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.043 zile+186 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.015 zile+352 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,27%+10,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,13%−1,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,57×−0,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,11%+3,9 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,99%+0,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,88%+1,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 386.264 lei−7.442 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,09× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 22,71%+18,11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.587 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 74.232 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume55
Dintre care radiate (închise)17

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LOGISTICS RO TIR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LOGISTICS RO TIR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LOGISTICS RO TIR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LOGISTICS RO TIR SRL, cu sediul în Sat Şura Mică Com. Şura Mică, are codul unic de înregistrare (CUI) 27673947, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/739/2010. Firma a fost înființată la data de 5 noiembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, LOGISTICS RO TIR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 3.862.643 lei și un rezultat net de 821.426 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LOGISTICS RO TIR SRL?

LOGISTICS RO TIR SRL (CUI 27673947) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LOGISTICS RO TIR SRL în sectorul său?

LOGISTICS RO TIR SRL ocupă locul 3.587 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LOGISTICS RO TIR SRL față de firmele din același domeniu?

LOGISTICS RO TIR SRL este mai veche decât 78% dintre cele 74.232 firme active cu CAEN 4941.

Este LOGISTICS RO TIR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LOGISTICS RO TIR SRL (CUI 27673947) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LOGISTICS RO TIR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LOGISTICS RO TIR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LOGISTICS RO TIR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LOGISTICS RO TIR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LOGISTICS RO TIR SRL plătitoare de TVA?

Da, LOGISTICS RO TIR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LOGISTICS RO TIR SRL?

În anul 2024, LOGISTICS RO TIR SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.862.643 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LOGISTICS RO TIR SRL?

Firmoscop analizează LOGISTICS RO TIR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.