Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Mureș › RSVTI SAFE S.R.L.

RSVTI SAFE S.R.L.

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 27693693 · J2010000741267
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RSVTI SAFE S.R.L.
CUI 27693693
Nr. Reg. Comerțului J2010000741267
Sediu social Str. TREBELY nr. 38, Municipiul Târgu Mureş, 540083

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

SZABO ZOLTAN-GYOZO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8009 · Alte activități de protecție n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RSVTI SAFE S.R.L. după CUI 27693693 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
258.420 lei
-13,0% vs 2024
Profit net 2025
118.228 lei
-36,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă45.8%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 807 firme din Alte activități de protecție n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 832 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 192.328 lei20142015: 216.264 lei20152016: 137.900 lei20162017: 7.683 lei20172018: 12.550 lei20182019: 13.800 lei20192020: 17.700 lei20202021: 7.700 lei20212022: 5.800 lei20222023: 297.097 lei20232024: 295.347 lei20242025: 258.420 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 258.420 lei 118.228 lei 1
2024 295.347 lei 185.564 lei 1
2023 297.097 lei 168.814 lei 1
2022 5.800 lei -4.620 lei —
2021 7.700 lei 5.901 lei —
2020 17.700 lei 7.624 lei —
2019 13.800 lei 4.141 lei —
2018 12.550 lei -5.909 lei 1
2017 7.683 lei -28.423 lei 1
2016 137.900 lei 70.987 lei 1
2015 216.264 lei 97.882 lei 1
2014 192.328 lei 78.315 lei 1
2013 45.372 lei 9.471 lei —
2012 0 lei 0 lei —
2011 93 lei -1.188 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 de zile−12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 191 de zile−14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,75%−17,08 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,5%+0,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,4× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 95,77%−4,12 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 78,05%−3,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81,5%−0,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 258.420 lei−36.927 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,71×+0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 283,98× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 87,74%−88,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 456 din 901 firme active cu bilanț depus (CAEN 8009)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 1.186 de firme active din sector
SectorCAEN 8009 · Alte activități de protecție n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RSVTI SAFE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RSVTI SAFE S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

RSVTI SAFE S.R.L., cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 27693693, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000741267. Firma a fost înființată la data de 11 noiembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN 8009).

La ultima verificare, RSVTI SAFE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 258.420 lei și un rezultat net de 118.228 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RSVTI SAFE S.R.L.?

RSVTI SAFE S.R.L. (CUI 27693693) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RSVTI SAFE S.R.L. în sectorul său?

RSVTI SAFE S.R.L. ocupă locul 456 din 901 firme active cu bilanț depus în CAEN 8009 (Alte activități de protecție n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RSVTI SAFE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RSVTI SAFE S.R.L. este mai veche decât 82% dintre cele 1.186 de firme active cu CAEN 8009.

Este RSVTI SAFE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RSVTI SAFE S.R.L. (CUI 27693693) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RSVTI SAFE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RSVTI SAFE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RSVTI SAFE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RSVTI SAFE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RSVTI SAFE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RSVTI SAFE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RSVTI SAFE S.R.L.?

În anul 2025, RSVTI SAFE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 258.420 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RSVTI SAFE S.R.L.?

Firmoscop analizează RSVTI SAFE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8009 din Mureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.