Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › TALSTIM SRL

TALSTIM SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 27698828 · J35/1792/2010
Verifică înainte Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TALSTIM SRL
Cod fiscal (CIF) RO27698828
Nr. Reg. Comerțului J35/1792/2010
Sediu social Str. Nicolescu Vasile nr. 10, ap. 2, Mun. Timişoara

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

ŞUŞU LAURENŢIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.11.2010
CAEN4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TALSTIM SRL după CUI 27698828 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 51/100
Cifră de afaceri 2024
95.285 lei
-81.0% vs 2020
Profit net 2024
475 lei
-98.8% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă0.5%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 962 de firme din Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 5,1%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 955 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital41.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 298.258 lei20112012: 1.474.527 lei20122013: 2.152.465 lei20132014: 2.234.409 lei20142015: 2.473.474 lei20152016: 1.962.596 lei20162017: 1.491.780 lei20172018: 1.486.279 lei20182019: 1.044.907 lei20192020: 489.357 lei20202024: 95.285 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 95.285 lei 475 lei 0
2020 489.357 lei 40.521 lei 1
2019 1.044.907 lei 75.269 lei 1
2018 1.486.279 lei 182.137 lei 2
2017 1.491.780 lei -26.755 lei 4
2016 1.962.596 lei 12.470 lei 7
2015 2.473.474 lei 99.271 lei 4
2014 2.234.409 lei 62.369 lei 4
2013 2.152.465 lei 45.671 lei 5
2012 1.474.527 lei 44.952 lei 4
2011 298.258 lei 1.895 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2011–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.279 zile+1.231 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 206 zile+179 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,5%−7,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,97%+77,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−3,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 41,08×+40,82 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,85%−10,61 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,14%−12,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,38%−76,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,28×−1,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,4×−16,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 915 zile+894 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,46%−8,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 382 din 619 firme active cu bilanț depus (CAEN 4674)
Vechime relativămai veche decât 47% dintre cele 964 firme active din sector
SectorCAEN 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TALSTIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TALSTIM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TALSTIM SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 27698828, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1792/2010. Firma a fost înființată la data de 11 noiembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4674).

La ultima verificare, TALSTIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 95.285 lei și un rezultat net de 475 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TALSTIM SRL?

TALSTIM SRL (CUI 27698828) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă TALSTIM SRL în sectorul său?

TALSTIM SRL ocupă locul 382 din 619 firme active cu bilanț depus în CAEN 4674 (Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TALSTIM SRL față de firmele din același domeniu?

TALSTIM SRL este mai veche decât 47% dintre cele 964 firme active cu CAEN 4674.

Este TALSTIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TALSTIM SRL (CUI 27698828) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TALSTIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TALSTIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TALSTIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TALSTIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TALSTIM SRL plătitoare de TVA?

Da, TALSTIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TALSTIM SRL?

În anul 2024, TALSTIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 95.285 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TALSTIM SRL?

Firmoscop analizează TALSTIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.