Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PROMCO ENGINEERING SRL

PROMCO ENGINEERING SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 27707489 · J40/11077/2010
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROMCO ENGINEERING SRL
Cod fiscal (CIF) RO27707489
Nr. Reg. Comerțului J40/11077/2010
Sediu social Şos. Nicolae Titulescu nr. 89-91, bl. 9AB, sc. A, et. 8, ap. 34, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 11134
Telefon 0741160713

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BOTOFEI CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.11.2010
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROMCO ENGINEERING SRL după CUI 27707489 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
663.579 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
20.512 lei
-31.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.1%
Față de sectorpeste 18% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 476.274 lei20142015: 743.104 lei20152016: 477.873 lei20162017: 568.489 lei20172018: 621.143 lei20182019: 388.565 lei20192020: 1.316.833 lei20202021: 1.032.675 lei20212022: 1.118.371 lei20222023: 837.938 lei20232024: 561.881 lei20242025: 663.579 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 663.579 lei 20.512 lei 1
2024 561.881 lei 30.126 lei 1
2023 837.938 lei 16.513 lei 1
2022 1.118.371 lei 13.207 lei 1
2021 1.032.675 lei 226.772 lei 1
2020 1.316.833 lei 549.759 lei 1
2019 388.565 lei 8.638 lei 1
2018 621.143 lei 131.241 lei 1
2017 568.489 lei 83.531 lei 1
2016 477.873 lei 141.180 lei
2015 743.104 lei 299.759 lei
2014 476.274 lei 160.925 lei
2013 377.269 lei 83.762 lei
2012 417.063 lei 69.967 lei
2011 742.419 lei 326.804 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 107 zile+29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 371 zile−40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,09%−2,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,94%+7,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,01×−1,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,33×+0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,52%−1,82 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,64%−1,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,06%−7,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 663.579 lei+101.698 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,85× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 350,91×+53,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,11%−3,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.823 din 18.421 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 32.760 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROMCO ENGINEERING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROMCO ENGINEERING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PROMCO ENGINEERING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROMCO ENGINEERING SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27707489, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11077/2010. Firma a fost înființată la data de 15 noiembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, PROMCO ENGINEERING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 663.579 lei și un rezultat net de 20.512 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROMCO ENGINEERING SRL?

PROMCO ENGINEERING SRL (CUI 27707489) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PROMCO ENGINEERING SRL în sectorul său?

PROMCO ENGINEERING SRL ocupă locul 3.823 din 18.421 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROMCO ENGINEERING SRL față de firmele din același domeniu?

PROMCO ENGINEERING SRL este mai veche decât 71% dintre cele 32.760 firme active cu CAEN 7112.

Este PROMCO ENGINEERING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PROMCO ENGINEERING SRL (CUI 27707489) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PROMCO ENGINEERING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROMCO ENGINEERING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROMCO ENGINEERING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROMCO ENGINEERING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROMCO ENGINEERING SRL plătitoare de TVA?

Da, PROMCO ENGINEERING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROMCO ENGINEERING SRL?

În anul 2025, PROMCO ENGINEERING SRL a raportat o cifră de afaceri de 663.579 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROMCO ENGINEERING SRL?

Firmoscop analizează PROMCO ENGINEERING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.