Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › CONSECO LEADER SRL

CONSECO LEADER SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 27717873 · J2010000436066
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONSECO LEADER SRL
Cod fiscal (CIF) RO27717873
Nr. Reg. Comerțului J2010000436066
Sediu social Str. Florilor nr. 1, sc. A, et. 8, ap. 30, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420126
Telefon 0723400249

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COCESIU OVIDIU STEFAN · administrator si reprezentant

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.11.2010
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONSECO LEADER SRL după CUI 27717873 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
236.494 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
45.030 lei
+16.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.0%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 138.582 lei20122013: 134.100 lei20132014: 165.594 lei20142015: 221.329 lei20152016: 113.256 lei20162017: 45.790 lei20172020: 157.425 lei20202021: 291.310 lei20212022: 318.845 lei20222023: 223.523 lei20232024: 250.126 lei20242025: 236.494 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 236.494 lei 45.030 lei 1
2024 250.126 lei 38.645 lei 1
2023 223.523 lei 49.781 lei 1
2022 318.845 lei 128.416 lei 1
2021 291.310 lei 88.498 lei 1
2020 157.425 lei 65.530 lei 0
2017 45.790 lei 2.628 lei 1
2016 113.256 lei 51.280 lei 2
2015 221.329 lei 113.710 lei 2
2014 165.594 lei 68.973 lei 2
2013 134.100 lei 71.266 lei 2
2012 138.582 lei 77.897 lei 1
2011 122.669 lei 64.268 lei 1
2010 12.035 lei 8.733 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile−85 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 72 zile+35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,04%+3,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,73%−47,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,86×+6,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,15×−1,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 48,97%−32,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 42,74%+10,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,27%+47,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 236.494 lei−13.632 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,24×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 29,31%+6,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.635 din 18.421 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 32.760 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONSECO LEADER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONSECO LEADER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONSECO LEADER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONSECO LEADER SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 27717873, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000436066. Firma a fost înființată la data de 18 noiembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, CONSECO LEADER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 236.494 lei și un rezultat net de 45.030 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONSECO LEADER SRL?

CONSECO LEADER SRL (CUI 27717873) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONSECO LEADER SRL în sectorul său?

CONSECO LEADER SRL ocupă locul 8.635 din 18.421 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONSECO LEADER SRL față de firmele din același domeniu?

CONSECO LEADER SRL este mai veche decât 71% dintre cele 32.760 firme active cu CAEN 7112.

Este CONSECO LEADER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONSECO LEADER SRL (CUI 27717873) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONSECO LEADER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONSECO LEADER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONSECO LEADER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONSECO LEADER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONSECO LEADER SRL plătitoare de TVA?

Da, CONSECO LEADER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONSECO LEADER SRL?

În anul 2025, CONSECO LEADER SRL a raportat o cifră de afaceri de 236.494 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONSECO LEADER SRL?

Firmoscop analizează CONSECO LEADER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.