Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CONGRESS SOLUTIONS SRL

CONGRESS SOLUTIONS SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 27808343 · J2010012209405
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONGRESS SOLUTIONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO27808343
Nr. Reg. Comerțului J2010012209405
Sediu social Str. Petre S. Aurelian nr. 42, bl. 8.2.1, SUBSOL 1. PARCELA D. SPATIUL COMERCIAL LOT 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 13838
Telefon 0722740619

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GAVRILOVICI MIRELA-OANA · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 24.03.2026
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONGRESS SOLUTIONS SRL după CUI 27808343 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.242.957 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
1.061.504 lei
-45.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă47.3%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 179.646 lei20142015: 236.024 lei20152016: 407.026 lei20162017: 358.775 lei20172018: 366.067 lei20182019: 354.297 lei20192020: 394.664 lei20202021: 683.737 lei20212022: 1.192.707 lei20222023: 2.380.791 lei20232024: 2.382.412 lei20242025: 2.242.957 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.242.957 lei 1.061.504 lei 3
2024 2.382.412 lei 1.929.271 lei 3
2023 2.380.791 lei 1.642.791 lei 3
2022 1.192.707 lei 793.197 lei 4
2021 683.737 lei 512.991 lei 1
2020 394.664 lei 227.981 lei 2
2019 354.297 lei 105.208 lei 2
2018 366.067 lei 162.968 lei 2
2017 358.775 lei 128.260 lei 3
2016 407.026 lei 188.713 lei 3
2015 236.024 lei 50.620 lei 3
2014 179.646 lei 44.042 lei 2
2013 386.911 lei 83.327 lei 1
2012 412.516 lei 154.698 lei 1
2011 326.035 lei 102.669 lei 1
2010 9.512 lei 6.504 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 234 zile+120 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 172 zile+106 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 47,33%−33,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,04%+7,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,7×−1,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,37×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,31%−33,92 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,93%−29,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,98%−7,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 747.652 lei−46.485 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,42×−0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11×−198,3 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 33 zile+31 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 112,22%−339,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 624 din 7.984 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 17.505 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 24.03.2026
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 24.03.2026 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONGRESS SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONGRESS SOLUTIONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONGRESS SOLUTIONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONGRESS SOLUTIONS SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27808343, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010012209405. Firma a fost înființată la data de 14 decembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, CONGRESS SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.242.957 lei și un rezultat net de 1.061.504 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONGRESS SOLUTIONS SRL?

CONGRESS SOLUTIONS SRL (CUI 27808343) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONGRESS SOLUTIONS SRL în sectorul său?

CONGRESS SOLUTIONS SRL ocupă locul 624 din 7.984 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONGRESS SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

CONGRESS SOLUTIONS SRL este mai veche decât 77% dintre cele 17.505 firme active cu CAEN 8299.

Este CONGRESS SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONGRESS SOLUTIONS SRL (CUI 27808343) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONGRESS SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONGRESS SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONGRESS SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONGRESS SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONGRESS SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, CONGRESS SOLUTIONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONGRESS SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, CONGRESS SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.242.957 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONGRESS SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează CONGRESS SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.