Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brăila › ERITAR SRL

ERITAR SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 27816958 · J09/651/2010
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 1 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ERITAR SRL
CUI 27816958
Nr. Reg. Comerțului J09/651/2010
Sediu social INDEPENDENŢEI nr. 266, constructia C1, camera 3, Municipiul Brăila, 810124
Telefon 0239662470

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 1 noiembrie 2026.

Reprezentanți

HENNING SILVIA-CLAUDIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7912 · Activități ale tur-operatorilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 1 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ERITAR SRL după CUI 27816958 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
296.795 lei
0,0% vs 2023
Profit net 2024
140.711 lei
+216,2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă47.4%
Față de sectorpeste 97% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 11.941 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 21% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 13.220 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 87.735 lei20122013: 28.750 lei20132014: 22.700 lei20142015: 62.771 lei20152016: 26.406 lei20162017: 140.034 lei20172018: 239.168 lei20182019: 204.577 lei20192020: 157.622 lei20202022: 221.432 lei20222023: 295.829 lei20232024: 296.795 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 296.795 lei 140.711 lei 1
2023 295.829 lei 44.507 lei 1
2022 221.432 lei 29.047 lei —
2021 — 0 lei —
2020 157.622 lei 112.755 lei 1
2019 204.577 lei 87.142 lei 1
2018 239.168 lei 5.885 lei 1
2017 140.034 lei 81.866 lei 1
2016 26.406 lei -31.654 lei —
2015 62.771 lei 58.120 lei 1
2014 22.700 lei -20.144 lei 1
2013 28.750 lei 21.044 lei —
2012 87.735 lei -20.802 lei —
2011 33.386 lei 28 lei 1
2010 — -7 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2010–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 145 de zile+51 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 756 de zile+308 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 47,41%+32,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,51%+0,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,71×−0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,21× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,38%+14,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,94%+11,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,49%−9,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 296.795 lei+966 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,44×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 123,11%+101,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 660 din 1.381 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7912)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 1.913 firme active din sector
SectorCAEN 7912 · Activități ale tur-operatorilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ERITAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ERITAR SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ERITAR SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 27816958, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/651/2010. Firma a fost înființată la data de 16 decembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Activități ale tur-operatorilor (CAEN 7912).

La ultima verificare, ERITAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 296.795 lei și un rezultat net de 140.711 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 1 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ERITAR SRL?

ERITAR SRL (CUI 27816958) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ERITAR SRL în sectorul său?

ERITAR SRL ocupă locul 660 din 1.381 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7912 (Activități ale tur-operatorilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ERITAR SRL față de firmele din același domeniu?

ERITAR SRL este mai veche decât 56% dintre cele 1.913 firme active cu CAEN 7912.

Este ERITAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ERITAR SRL (CUI 27816958) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ERITAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ERITAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ERITAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ERITAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ERITAR SRL plătitoare de TVA?

Nu, ERITAR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ERITAR SRL?

În anul 2024, ERITAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 296.795 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ERITAR SRL?

Firmoscop analizează ERITAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în Brăila →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7912 din Brăila, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 1 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.