Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › SVC MULTISERV SRL

SVC MULTISERV SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 27945472 · J2011000723404
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SVC MULTISERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO27945472
Nr. Reg. Comerțului J2011000723404
Sediu social Str. TĂTĂRUŞ nr. 9, camera 1, Bucureşti Sectorul 6, 62194
Telefon 0723510001

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

MIHALACHE OCTAVIAN SORIN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN3314 · Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SVC MULTISERV SRL după CUI 27945472 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
3.750.734 lei
+19,0% vs 2024
Profit net 2025
444.901 lei
+214,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.9%
Față de sectorpeste 37% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 241 de firme din Repararea și întreținerea echipamentelor electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,5%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 241 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 52.243 lei20142015: 30.915 lei20152016: 502.737 lei20162017: 1.403.081 lei20172018: 1.963.480 lei20182019: 2.471.384 lei20192020: 2.531.804 lei20202021: 4.844.084 lei20212022: 3.113.145 lei20222023: 3.547.535 lei20232024: 3.156.128 lei20242025: 3.750.734 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.750.734 lei 444.901 lei 8
2024 3.156.128 lei 141.639 lei 8
2023 3.547.535 lei 563.027 lei 7
2022 3.113.145 lei 380.414 lei 8
2021 4.844.084 lei 286.178 lei 9
2020 2.531.804 lei 256.355 lei 7
2019 2.471.384 lei 300.637 lei 7
2018 1.963.480 lei 301.748 lei 6
2017 1.403.081 lei 14.038 lei 5
2016 502.737 lei 30.794 lei 1
2015 30.915 lei -27.683 lei 2
2014 52.243 lei -48.818 lei 2
2013 27.862 lei -12.063 lei 2
2012 104.513 lei 14.948 lei —
2011 9.006 lei -2.125 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 134 de zile+44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 52 de zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,86%+7,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,97%+23,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,32×−0,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,08×+1,93 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,89%+79,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,6%+15,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,63%−21,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 468.842 lei+74.326 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,07×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,34×−12,29 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,09%+8,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 17 din 380 de firme active cu bilanț depus (CAEN 3314)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 690 de firme active din sector
SectorCAEN 3314 · Repararea și întreținerea echipamentelor electrice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SVC MULTISERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SVC MULTISERV SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SVC MULTISERV SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27945472, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000723404. Firma a fost înființată la data de 26 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea echipamentelor electrice (CAEN 3314).

La ultima verificare, SVC MULTISERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.750.734 lei și un rezultat net de 444.901 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SVC MULTISERV SRL?

SVC MULTISERV SRL (CUI 27945472) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SVC MULTISERV SRL în sectorul său?

SVC MULTISERV SRL ocupă locul 17 din 380 de firme active cu bilanț depus în CAEN 3314 (Repararea și întreținerea echipamentelor electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SVC MULTISERV SRL față de firmele din același domeniu?

SVC MULTISERV SRL este mai veche decât 72% dintre cele 690 de firme active cu CAEN 3314.

Este SVC MULTISERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SVC MULTISERV SRL (CUI 27945472) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SVC MULTISERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SVC MULTISERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SVC MULTISERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SVC MULTISERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SVC MULTISERV SRL plătitoare de TVA?

Da, SVC MULTISERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SVC MULTISERV SRL?

În anul 2025, SVC MULTISERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.750.734 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SVC MULTISERV SRL?

Firmoscop analizează SVC MULTISERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 3314 din București, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.