Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL

PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 27951954 · J2011000771407
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO27951954
Nr. Reg. Comerțului J2011000771407
Sediu social Şos. Pantelimon nr. 255, bl. 43, sc. C, et. 1, ap. 83, Camera nr.1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 21613

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.01.2011
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL după CUI 27951954 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
1.125.397 lei
-49.0% vs 2024
Profit net 2025
-31.709 lei
-164.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.8%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.253.089 lei20142015: 1.478.140 lei20152016: 4.602.793 lei20162017: 3.114.700 lei20172018: 5.594.864 lei20182019: 4.294.430 lei20192020: 3.841.901 lei20202021: 2.357.955 lei20212022: 2.641.925 lei20222023: 1.958.587 lei20232024: 2.214.544 lei20242025: 1.125.397 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.125.397 lei -31.709 lei 3
2024 2.214.544 lei 49.575 lei 6
2023 1.958.587 lei -293.693 lei 8
2022 2.641.925 lei 1.089.165 lei 11
2021 2.357.955 lei 1.028.916 lei 9
2020 3.841.901 lei 2.218.404 lei 8
2019 4.294.430 lei 245.179 lei 12
2018 5.594.864 lei 1.039.339 lei 12
2017 3.114.700 lei 27.941 lei 11
2016 4.602.793 lei 153.230 lei 11
2015 1.478.140 lei 250.213 lei 2
2014 2.253.089 lei -152.668 lei 1
2013 1.506.843 lei 59.486 lei 1
2012 955.732 lei -164.287 lei 1
2011 756.509 lei -71.167 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 818 zile+440 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 712 zile+333 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,82%−5,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,37%+3,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,55×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,8×+0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,27%−5,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,81%−2,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,68%−3,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 375.132 lei+6.041 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29×−0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,92×−0,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 397 zile+187 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,58%−5,45 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.964 din 19.932 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 32.256 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 1 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/771/2011 → J2011000771407

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27951954, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000771407. Firma a fost înființată la data de 27 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.125.397 lei și un rezultat net de -31.709 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL?

PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL (CUI 27951954) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL în sectorul său?

PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL ocupă locul 5.964 din 19.932 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL este mai veche decât 85% dintre cele 32.256 firme active cu CAEN 4100.

Este PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL (CUI 27951954) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.125.397 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează PERFECT ROOF CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.