Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › OPTIMA DERMA LINE SRL

OPTIMA DERMA LINE SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 27958189 · J40/822/2011
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OPTIMA DERMA LINE SRL
Cod fiscal (CIF) RO27958189
Nr. Reg. Comerțului J40/822/2011
Sediu social Str. Inişor nr. 15, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 21474

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DINU ELVIRA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.01.2011
CAEN4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OPTIMA DERMA LINE SRL după CUI 27958189 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 48/100
Cifră de afaceri 2025
3.436.171 lei
-53.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.356.590 lei
-224.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-39.5%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 687 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 83% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 693 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital7.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.422.556 lei20142015: 5.467.728 lei20152016: 6.181.447 lei20162017: 5.948.417 lei20172018: 5.572.120 lei20182019: 7.454.117 lei20192020: 14.391.520 lei20202021: 16.891.389 lei20212022: 18.609.912 lei20222023: 10.516.167 lei20232024: 7.250.240 lei20242025: 3.436.171 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.436.171 lei -1.356.590 lei 8
2024 7.250.240 lei -417.822 lei 13
2023 10.516.167 lei -223.255 lei 13
2022 18.609.912 lei 1.387.616 lei 16
2021 16.891.389 lei 1.371.268 lei 17
2020 14.391.520 lei 914.599 lei
2019 7.454.117 lei 51.773 lei 17
2018 5.572.120 lei -268.805 lei 31
2017 5.948.417 lei -225.994 lei 35
2016 6.181.447 lei 107.110 lei
2015 5.467.728 lei -146.193 lei 39
2014 7.422.556 lei 68.466 lei
2013 5.132.535 lei 449.189 lei 8
2012 1.365.264 lei -22.201 lei 0
2011 113.668 lei -3.420 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 768 zile+498 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 77 zile+25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -39,48%−33,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 87,92%+16,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,14×−0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,26×+4,8 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -136,37%−117,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -16,51%−10,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 12,1%−16,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 429.521 lei−128.190 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,42×−0,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,92×+0,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 74 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -28,03%−22,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 212 din 1.154 firme active cu bilanț depus (CAEN 4645)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 1.879 firme active din sector
SectorCAEN 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OPTIMA DERMA LINE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OPTIMA DERMA LINE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OPTIMA DERMA LINE SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27958189, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/822/2011. Firma a fost înființată la data de 28 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

La ultima verificare, OPTIMA DERMA LINE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.436.171 lei și un rezultat net de -1.356.590 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OPTIMA DERMA LINE SRL?

OPTIMA DERMA LINE SRL (CUI 27958189) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă OPTIMA DERMA LINE SRL în sectorul său?

OPTIMA DERMA LINE SRL ocupă locul 212 din 1.154 firme active cu bilanț depus în CAEN 4645 (Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OPTIMA DERMA LINE SRL față de firmele din același domeniu?

OPTIMA DERMA LINE SRL este mai veche decât 64% dintre cele 1.879 firme active cu CAEN 4645.

Este OPTIMA DERMA LINE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare OPTIMA DERMA LINE SRL (CUI 27958189) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OPTIMA DERMA LINE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OPTIMA DERMA LINE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OPTIMA DERMA LINE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OPTIMA DERMA LINE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OPTIMA DERMA LINE SRL plătitoare de TVA?

Da, OPTIMA DERMA LINE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OPTIMA DERMA LINE SRL?

În anul 2025, OPTIMA DERMA LINE SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.436.171 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OPTIMA DERMA LINE SRL?

Firmoscop analizează OPTIMA DERMA LINE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.