Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › CROKIT INTERMED SRL

CROKIT INTERMED SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Scurteşti Com. Vadu Paşii
CUI 27958774 · J10/66/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CROKIT INTERMED SRL
Cod fiscal (CIF) RO27958774
Nr. Reg. Comerțului J10/66/2011
Sediu social Str. LUMINII nr. 25, Sat Scurteşti Com. Vadu Paşii, jud. BUZĂU, 127654
Telefon 0740309015

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

ŞERBAN P ADRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.01.2011
CAEN4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CROKIT INTERMED SRL după CUI 27958774 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.876.091 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
395.651 lei
-1.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă21.1%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.203 de firme din Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,8%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.125 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 131.539 lei20142015: 140.199 lei20152016: 145.448 lei20162017: 189.868 lei20172018: 177.206 lei20182019: 255.951 lei20192020: 320.351 lei20202021: 547.822 lei20212022: 1.217.204 lei20222023: 1.159.616 lei20232024: 1.473.923 lei20242025: 1.876.091 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.876.091 lei 395.651 lei 5
2024 1.473.923 lei 402.042 lei 4
2023 1.159.616 lei 339.520 lei 5
2022 1.217.204 lei 445.129 lei 5
2021 547.822 lei 274.001 lei 2
2020 320.351 lei 240.388 lei 1
2019 255.951 lei 190.668 lei 1
2018 177.206 lei 122.930 lei 1
2017 189.868 lei 114.823 lei 1
2016 145.448 lei 74.832 lei 1
2015 140.199 lei 61.502 lei 1
2014 131.539 lei 63.241 lei 1
2013 132.297 lei 63.340 lei 1
2012 187.670 lei 78.978 lei 2
2011 167.139 lei 58.073 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 81 zile−19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 131 zile−33 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,09%−6,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,32%+1,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,95× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,05× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,94% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 48,65%−1,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48,68%−1,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 375.218 lei+6.737 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,31×+0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 28,47×−10,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 33,82%−7,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 245 din 1.938 firme active cu bilanț depus (CAEN 4618)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 4.348 firme active din sector
SectorCAEN 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CROKIT INTERMED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CROKIT INTERMED SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CROKIT INTERMED SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CROKIT INTERMED SRL, cu sediul în Sat Scurteşti Com. Vadu Paşii, are codul unic de înregistrare (CUI) 27958774, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/66/2011. Firma a fost înființată la data de 28 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN 4618).

La ultima verificare, CROKIT INTERMED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.876.091 lei și un rezultat net de 395.651 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CROKIT INTERMED SRL?

CROKIT INTERMED SRL (CUI 27958774) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CROKIT INTERMED SRL în sectorul său?

CROKIT INTERMED SRL ocupă locul 245 din 1.938 firme active cu bilanț depus în CAEN 4618 (Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CROKIT INTERMED SRL față de firmele din același domeniu?

CROKIT INTERMED SRL este mai veche decât 69% dintre cele 4.348 firme active cu CAEN 4618.

Este CROKIT INTERMED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CROKIT INTERMED SRL (CUI 27958774) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CROKIT INTERMED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CROKIT INTERMED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CROKIT INTERMED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CROKIT INTERMED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CROKIT INTERMED SRL plătitoare de TVA?

Da, CROKIT INTERMED SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CROKIT INTERMED SRL?

În anul 2025, CROKIT INTERMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.876.091 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CROKIT INTERMED SRL?

Firmoscop analizează CROKIT INTERMED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.