Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › RAMO SERV CONSULTING SRL

RAMO SERV CONSULTING SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Porumbacu de Jos Com. Porumbacu de Jos
CUI 27962562 · J2011000056324
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAMO SERV CONSULTING SRL
Cod fiscal (CIF) RO27962562
Nr. Reg. Comerțului J2011000056324
Sediu Sat Porumbacu de Jos Com. Porumbacu de Jos, Sibiu

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MANDEAL RAMONA ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.01.2011
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAMO SERV CONSULTING SRL după CUI 27962562 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
377.713 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
245.782 lei
+13.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă65.1%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 10.826 de firme din Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.441 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 86.100 lei20132014: 13.424 lei20142015: 5.550 lei20152016: 66.980 lei20162017: 88.500 lei20172019: 115.850 lei20192020: 161.810 lei20202021: 191.500 lei20212022: 299.520 lei20222023: 373.408 lei20232024: 329.267 lei20242025: 377.713 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 377.713 lei 245.782 lei 1
2024 329.267 lei 216.740 lei 1
2023 373.408 lei 297.397 lei 1
2022 299.520 lei 245.329 lei 1
2021 191.500 lei 159.161 lei 1
2020 161.810 lei 118.847 lei 1
2019 115.850 lei 52.110 lei 1
2017 88.500 lei 52.011 lei
2016 66.980 lei 44.704 lei
2015 5.550 lei 1.480 lei
2014 13.424 lei -13.388 lei
2013 86.100 lei 44.940 lei
2012 81.301 lei 13.602 lei 1
2011 47.500 lei 4.776 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 162 zile−40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 278 zile+41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 65,07%−0,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,61%−5,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,46×+0,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,68×−0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 100,27% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 59,62%+5,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,46%+5,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 377.713 lei+48.446 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,92×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 203,24%−2,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.474 din 15.935 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 21.837 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAMO SERV CONSULTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAMO SERV CONSULTING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAMO SERV CONSULTING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAMO SERV CONSULTING SRL, cu sediul în Sat Porumbacu de Jos Com. Porumbacu de Jos, are codul unic de înregistrare (CUI) 27962562, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000056324. Firma a fost înființată la data de 31 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, RAMO SERV CONSULTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 377.713 lei și un rezultat net de 245.782 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAMO SERV CONSULTING SRL?

RAMO SERV CONSULTING SRL (CUI 27962562) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAMO SERV CONSULTING SRL în sectorul său?

RAMO SERV CONSULTING SRL ocupă locul 5.474 din 15.935 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAMO SERV CONSULTING SRL față de firmele din același domeniu?

RAMO SERV CONSULTING SRL este mai veche decât 52% dintre cele 21.837 firme active cu CAEN 6820.

Este RAMO SERV CONSULTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAMO SERV CONSULTING SRL (CUI 27962562) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAMO SERV CONSULTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAMO SERV CONSULTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAMO SERV CONSULTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAMO SERV CONSULTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAMO SERV CONSULTING SRL plătitoare de TVA?

Da, RAMO SERV CONSULTING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAMO SERV CONSULTING SRL?

În anul 2025, RAMO SERV CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 377.713 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAMO SERV CONSULTING SRL?

Firmoscop analizează RAMO SERV CONSULTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.