Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › BIAFLOR LTL SRL

BIAFLOR LTL SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 27998370 · J12/215/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BIAFLOR LTL SRL
Cod fiscal (CIF) RO27998370
Nr. Reg. Comerțului J12/215/2011
Sediu social Str. Florilor nr. 148, ap. 9, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. CLUJ, 407280
Telefon 0744604672

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

POPA RAREŞ DAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.02.2011
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BIAFLOR LTL SRL după CUI 27998370 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
7.692.931 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
7.763 lei
-92.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.1%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector23 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 728.001 lei20142015: 1.139.717 lei20152016: 1.576.645 lei20162017: 2.497.159 lei20172018: 3.145.598 lei20182019: 3.967.246 lei20192020: 4.586.345 lei20202021: 5.868.877 lei20212022: 8.055.974 lei20222023: 7.657.474 lei20232024: 7.694.778 lei20242025: 7.692.931 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.692.931 lei 7.763 lei 23
2024 7.694.778 lei 105.840 lei 24
2023 7.657.474 lei -91.682 lei 26
2022 8.055.974 lei 165.548 lei 25
2021 5.868.877 lei 480.654 lei 24
2020 4.586.345 lei 384.338 lei 21
2019 3.967.246 lei 482.093 lei 18
2018 3.145.598 lei 285.871 lei 13
2017 2.497.159 lei 167.558 lei 12
2016 1.576.645 lei 127.275 lei 6
2015 1.139.717 lei 109.355 lei 3
2014 728.001 lei 122.539 lei 2
2013 327.222 lei 51.666 lei
2012 128.621 lei 21.964 lei 1
2011 101.338 lei 5.635 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 151 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 131 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,1%−1,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,28%+1,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,44× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,26×+0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,55%−7,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,17%−2,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 30,72%−1,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 334.475 lei+13.859 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,68×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 0,26%−1,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.873 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 74.241 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BIAFLOR LTL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BIAFLOR LTL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BIAFLOR LTL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BIAFLOR LTL SRL, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27998370, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/215/2011. Firma a fost înființată la data de 8 februarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, BIAFLOR LTL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.692.931 lei și un rezultat net de 7.763 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BIAFLOR LTL SRL?

BIAFLOR LTL SRL (CUI 27998370) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BIAFLOR LTL SRL în sectorul său?

BIAFLOR LTL SRL ocupă locul 1.873 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BIAFLOR LTL SRL față de firmele din același domeniu?

BIAFLOR LTL SRL este mai veche decât 77% dintre cele 74.241 firme active cu CAEN 4941.

Este BIAFLOR LTL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BIAFLOR LTL SRL (CUI 27998370) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BIAFLOR LTL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BIAFLOR LTL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BIAFLOR LTL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BIAFLOR LTL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BIAFLOR LTL SRL plătitoare de TVA?

Da, BIAFLOR LTL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BIAFLOR LTL SRL?

În anul 2025, BIAFLOR LTL SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.692.931 lei și un număr mediu de 23 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BIAFLOR LTL SRL?

Firmoscop analizează BIAFLOR LTL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.