Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › ZANZY TOUR SRL

ZANZY TOUR SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 28012579 · J2011000239125
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ZANZY TOUR SRL
Cod fiscal (CIF) RO28012579
Nr. Reg. Comerțului J2011000239125
Sediu social Str. Fabricii nr. 114, ap. 2, Mun. Cluj-Napoca, 400632

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.02.2011
CAEN7911 · Activități ale agențiilor turistice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ZANZY TOUR SRL după CUI 28012579 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2025
564.010 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
126.246 lei
+31.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă22.4%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.055 de firme din Activități ale agențiilor turistice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 67% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.055 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital7.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 93.075 lei20142015: 86.443 lei20152016: 230.227 lei20162017: 297.131 lei20172018: 289.034 lei20182019: 340.912 lei20192020: 94.866 lei20202021: 184.934 lei20212022: 290.414 lei20222023: 485.118 lei20232024: 522.457 lei20242025: 564.010 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 564.010 lei 126.246 lei 2
2024 522.457 lei 95.703 lei 2
2023 485.118 lei 104.686 lei 2
2022 290.414 lei 343.196 lei 2
2021 184.934 lei 95.540 lei 1
2020 94.866 lei 11.877 lei 1
2019 340.912 lei 72.088 lei 2
2018 289.034 lei 72.080 lei 1
2017 297.131 lei 71.975 lei 2
2016 230.227 lei 41.651 lei 2
2015 86.443 lei 40.628 lei 1
2014 93.075 lei 43.939 lei 1
2013 77.288 lei 31.572 lei 1
2012 68.479 lei 22.413 lei 1
2011 23.783 lei -10.993 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 796 zile+88 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 809 zile+139 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,38%+4,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,79%+0,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,11× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,86×−0,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 80,68%+4,69 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,21%+0,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 11,42%+0,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 282.005 lei+20.776 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,41×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 27,76%+5,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 350 din 1.800 firme active cu bilanț depus (CAEN 7911)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 2.850 firme active din sector
SectorCAEN 7911 · Activități ale agențiilor turistice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/239/2011 → J2011000239125

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ZANZY TOUR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ZANZY TOUR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ZANZY TOUR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ZANZY TOUR SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 28012579, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000239125. Firma a fost înființată la data de 10 februarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor turistice (CAEN 7911).

La ultima verificare, ZANZY TOUR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 564.010 lei și un rezultat net de 126.246 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ZANZY TOUR SRL?

ZANZY TOUR SRL (CUI 28012579) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ZANZY TOUR SRL în sectorul său?

ZANZY TOUR SRL ocupă locul 350 din 1.800 firme active cu bilanț depus în CAEN 7911 (Activități ale agențiilor turistice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ZANZY TOUR SRL față de firmele din același domeniu?

ZANZY TOUR SRL este mai veche decât 62% dintre cele 2.850 firme active cu CAEN 7911.

Este ZANZY TOUR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ZANZY TOUR SRL (CUI 28012579) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ZANZY TOUR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ZANZY TOUR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ZANZY TOUR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ZANZY TOUR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ZANZY TOUR SRL plătitoare de TVA?

Da, ZANZY TOUR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ZANZY TOUR SRL?

În anul 2025, ZANZY TOUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 564.010 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ZANZY TOUR SRL?

Firmoscop analizează ZANZY TOUR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.