Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › VESTHERM TM SRL

VESTHERM TM SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă
CUI 28021240 · J2011000300359
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VESTHERM TM SRL
Cod fiscal (CIF) RO28021240
Nr. Reg. Comerțului J2011000300359
Sediu Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă, Timiş
Telefon 0749666405

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DOIA IOAN-CĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.02.2011
CAEN2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VESTHERM TM SRL după CUI 28021240 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
11.614.196 lei
+33.0% vs 2024
Profit net 2025
800.264 lei
+75.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.9%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.121 de firme din Fabricarea de uși și ferestre din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector21 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.857.096 lei20142015: 4.572.973 lei20152016: 5.020.854 lei20162017: 6.314.994 lei20172018: 7.269.162 lei20182019: 7.370.554 lei20192020: 7.647.405 lei20202021: 9.216.442 lei20212022: 9.412.355 lei20222023: 8.740.624 lei20232024: 8.722.438 lei20242025: 11.614.196 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 11.614.196 lei 800.264 lei 21
2024 8.722.438 lei 455.688 lei 20
2023 8.740.624 lei 264.368 lei 19
2022 9.412.355 lei 137.843 lei 19
2021 9.216.442 lei 196.825 lei 20
2020 7.647.405 lei 155.552 lei 19
2019 7.370.554 lei 70.563 lei 18
2018 7.269.162 lei 77.888 lei 19
2017 6.314.994 lei 150.023 lei 18
2016 5.020.854 lei 18.567 lei 16
2015 4.572.973 lei 170.536 lei 15
2014 3.857.096 lei 11.053 lei 11
2013 2.801.767 lei 49.523 lei 8
2012 1.397.776 lei 16.678 lei 4
2011 742.608 lei 14.570 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 70 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile+24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,89%+1,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,8%−5,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,18×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,84×−0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,31%+5,54 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,43%+4,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,2%+5,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 553.057 lei+116.935 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,38×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,82×−0,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 54 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,31%+2,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 70 din 1.695 firme active cu bilanț depus (CAEN 2223)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 2.826 firme active din sector
SectorCAEN 2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VESTHERM TM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VESTHERM TM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VESTHERM TM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VESTHERM TM SRL, cu sediul în Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă, are codul unic de înregistrare (CUI) 28021240, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000300359. Firma a fost înființată la data de 11 februarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

La ultima verificare, VESTHERM TM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.614.196 lei și un rezultat net de 800.264 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VESTHERM TM SRL?

VESTHERM TM SRL (CUI 28021240) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VESTHERM TM SRL în sectorul său?

VESTHERM TM SRL ocupă locul 70 din 1.695 firme active cu bilanț depus în CAEN 2223 (Fabricarea de uși și ferestre din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VESTHERM TM SRL față de firmele din același domeniu?

VESTHERM TM SRL este mai veche decât 64% dintre cele 2.826 firme active cu CAEN 2223.

Este VESTHERM TM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VESTHERM TM SRL (CUI 28021240) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VESTHERM TM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VESTHERM TM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VESTHERM TM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VESTHERM TM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VESTHERM TM SRL plătitoare de TVA?

Da, VESTHERM TM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VESTHERM TM SRL?

În anul 2025, VESTHERM TM SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.614.196 lei și un număr mediu de 21 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VESTHERM TM SRL?

Firmoscop analizează VESTHERM TM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.