Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL

PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Com. Berceni
CUI 28044708 · J2011000355236
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL
Cod fiscal (CIF) RO28044708
Nr. Reg. Comerțului J2011000355236
Sediu social B-dul 1 MAI nr. 1, et. 1, Camerele 2 şi 3 şi Mansardă, Camera 9, Com. Berceni, jud. ILFOV, 77020
Telefon 0213612925

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.02.2011
CAEN3512 · Transportul energiei electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL după CUI 28044708 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
42.827.698 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
5.130.287 lei
-7.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.0%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 916 de firme din Producția de energie electrică din resurse regenerabile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 17,4%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.484 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 24.926.574 lei20142015: 33.588.931 lei20152016: 34.831.569 lei20162017: 40.950.390 lei20172018: 36.022.136 lei20182019: 41.172.841 lei20192020: 37.818.795 lei20202021: 35.757.908 lei20212022: 29.779.300 lei20222023: 36.939.458 lei20232024: 33.691.140 lei20242025: 42.827.698 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 42.827.698 lei 5.130.287 lei 4
2024 33.691.140 lei 5.522.839 lei 7
2023 36.939.458 lei 2.086.425 lei 15
2022 29.779.300 lei 803.662 lei 18
2021 35.757.908 lei 1.264.726 lei 26
2020 37.818.795 lei 2.130.689 lei 21
2019 41.172.841 lei 1.684.171 lei 34
2018 36.022.136 lei 1.308.123 lei 36
2017 40.950.390 lei 1.110.460 lei 37
2016 34.831.569 lei 2.316.880 lei 38
2015 33.588.931 lei 1.786.727 lei 41
2014 24.926.574 lei 674.142 lei 58
2013 8.735.536 lei 674.359 lei 9
2012 561.837 lei 10.887 lei
2011 0 lei -9.652 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 677.051 lei 1 19 decembrie 2024

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 71 zile−41 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 106 zile+70 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,98%−4,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,73%−13,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,06×+0,89 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,67×−0,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 40,95%−20,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,1%−4,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 49,08%+9,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 10.706.925 lei+5.893.905 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,68×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 181,05×+131,49 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,85%−5,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27 din 1.239 firme active cu bilanț depus (CAEN 3512)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 3.399 firme active din sector
SectorCAEN 3512 · Transportul energiei electrice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 24 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/355/2011 → J2011000355236

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL, cu sediul în Com. Berceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 28044708, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000355236. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Transportul energiei electrice (CAEN 3512).

La ultima verificare, PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 42.827.698 lei și un rezultat net de 5.130.287 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL?

PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL (CUI 28044708) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL în sectorul său?

PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL ocupă locul 27 din 1.239 firme active cu bilanț depus în CAEN 3512 (Transportul energiei electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL față de firmele din același domeniu?

PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL este mai veche decât 90% dintre cele 3.399 firme active cu CAEN 3512.

Este PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL (CUI 28044708) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL plătitoare de TVA?

Da, PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL?

În anul 2025, PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL a raportat o cifră de afaceri de 42.827.698 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL?

Firmoscop analizează PETROL & CONSTRUCT SPECIALIST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Energie în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.