Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Buzău › BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.

BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Buzău
CUI 28056680 · J2014000564107
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.
Cod fiscal (CIF) RO28056680
Nr. Reg. Comerțului J2014000564107
Sediu social NICOLAE BĂLCESCU nr. 38, SALA 12A AFLAT IN INCINTA CASEI DE CULTURA A SINDICATELOR BUZAU, Municipiul Buzău
Telefon 0741424455

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

M&L STRATEGY CONSULTING SRL · administratorROTARU MIHAI-LEONARD · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. după CUI 28056680 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 91/100
Cifră de afaceri 2025
89.944.311 lei
-10,0% vs 2024
Profit net 2025
2.993.358 lei
-16,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.3%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector96 de angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 11.739.821 lei20142015: 27.374.841 lei20152016: 4.161.802 lei20162017: 14.917.373 lei20172018: 11.618.076 lei20182019: 935.925 lei20192020: 13.675.681 lei20202021: 16.170.947 lei20212022: 24.045.289 lei20222023: 103.946.482 lei20232024: 100.422.483 lei20242025: 89.944.311 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 89.944.311 lei 2.993.358 lei 96
2024 100.422.483 lei 3.576.409 lei 122
2023 103.946.482 lei 5.379.229 lei 77
2022 24.045.289 lei 1.970.551 lei 44
2021 16.170.947 lei 1.070.101 lei 50
2020 13.675.681 lei 592.956 lei 13
2019 935.925 lei 234.453 lei 13
2018 11.618.076 lei 177.853 lei 4
2017 14.917.373 lei 757.647 lei 4
2016 4.161.802 lei 20.358 lei 5
2015 27.374.841 lei 825.015 lei 8
2014 11.739.821 lei 483.137 lei 11
2013 17.446.554 lei 1.926.903 lei 11
2012 10.008.799 lei 5.311.688 lei 10
2011 7.551.904 lei 5.894.800 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 267 de zile+42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 207 zile+121 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,33%−0,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,16%−2,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,58×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,34×−0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,2%−6,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,87%−0,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 18,89%+1,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 936.920 lei+113.785 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,86×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 24,65×+12,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15 zile−16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,41%+0,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 148 din 22.500 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 36.059 de firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)24
Valoare totală (2024–2026)1.061.558.230 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați3 · 363.883.511 lei

Autorități: SECTOR 3 (PRIMARIA SECTOR 3 BUCURESTI), Agentia Nationala pentru Dezvoltarea Infrastructurii in Sanatate, Compania Nationala de Cai Ferate "CFR" - SA

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2025)146.076 lei

Cumpărători: Institutul National de Neurologie si Boli Neurovasculare, Orasul Murfatlar

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume18
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 08.08.2014 → radiată
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Municipiul Buzău → Bucureşti Sectorul 1
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2014000564107 → J40/1799/2011
  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Mun. Buzău
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 08.08.2014
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/1799/2011 → J2014000564107
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 08.08.2014 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2014000564107 → J40/1799/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 08.08.2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/1799/2011 → J2014000564107

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A., cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 28056680, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000564107. Firma a fost înființată la data de 18 februarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 89.944.311 lei și un rezultat net de 2.993.358 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?

BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. (CUI 28056680) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. în sectorul său?

BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. ocupă locul 148 din 22.500 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. față de firmele din același domeniu?

BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. este mai veche decât 85% dintre cele 36.059 de firme active cu CAEN 4100.

Este BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. (CUI 28056680) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. plătitoare de TVA?

Da, BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?

În anul 2025, BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. a raportat o cifră de afaceri de 89.944.311 lei și un număr mediu de 96 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.?

Firmoscop analizează BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Buzău →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4100 din Buzău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.