Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL

CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Căteasca Com. Căteasca
CUI 28058398 · J2011000245032
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL
Cod fiscal (CIF) RO28058398
Nr. Reg. Comerțului J2011000245032
Sediu Sat Căteasca Com. Căteasca, Argeş
Telefon 0744314438

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TEODORESCU ELENA CLAUDIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.02.2011
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL după CUI 28058398 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2025
5.637.029 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
645.782 lei
-12.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.5%
Față de sectorpeste 37% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 381.735 lei20142015: 386.454 lei20152016: 456.000 lei20162017: 396.000 lei20172018: 673.866 lei20182019: 2.913.483 lei20192020: 2.726.954 lei20202021: 3.844.970 lei20212022: 3.564.518 lei20222023: 3.894.941 lei20232024: 5.387.096 lei20242025: 5.637.029 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.637.029 lei 645.782 lei 1
2024 5.387.096 lei 735.705 lei 1
2023 3.894.941 lei 409.018 lei 1
2022 3.564.518 lei 452.436 lei 1
2021 3.844.970 lei 829.215 lei 1
2020 2.726.954 lei 337.271 lei 1
2019 2.913.483 lei 78.282 lei 1
2018 673.866 lei 52.324 lei 1
2017 396.000 lei 48.965 lei 1
2016 456.000 lei 24.430 lei 1
2015 386.454 lei -57.435 lei 1
2014 381.735 lei -52.279 lei 1
2013 315.748 lei -90.953 lei 1
2012 257.800 lei 3.155 lei 1
2011 77.540 lei 1.779 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 440 zile−80 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile−21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,46%−2,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 103,97%+4,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,96×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,4×−0,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 41,83%−4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,89%+0,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,65%+2,96 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 5.637.029 lei+249.933 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,86×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 15,5%−2,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 620 din 15.920 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 21.814 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL, cu sediul în Sat Căteasca Com. Căteasca, are codul unic de înregistrare (CUI) 28058398, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000245032. Firma a fost înființată la data de 18 februarie 2011 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.637.029 lei și un rezultat net de 645.782 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL?

CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL (CUI 28058398) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL în sectorul său?

CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL ocupă locul 620 din 15.920 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL față de firmele din același domeniu?

CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL este mai veche decât 52% dintre cele 21.814 firme active cu CAEN 6820.

Este CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL (CUI 28058398) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL plătitoare de TVA?

Da, CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL?

În anul 2025, CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.637.029 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL?

Firmoscop analizează CVT INNOVATIVE BUILDERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.