Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › OPEN EXPO SRL

OPEN EXPO SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Orş. Jimbolia
CUI 28086886 · J2011000393351
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OPEN EXPO SRL
Cod fiscal (CIF) RO28086886
Nr. Reg. Comerțului J2011000393351
Sediu social Str. Emerich Bartzer nr. 16A, CAMERA 5, Orş. Jimbolia, jud. TIMIŞ, 305400
Telefon 0728127945

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ȘERBAN CRISTINA - MIHAELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.02.2011
CAEN8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OPEN EXPO SRL după CUI 28086886 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
440.419 lei
+207.0% vs 2024
Profit net 2025
-52.847 lei
-144.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-12.0%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.320 de firme din Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 5% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.252 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 186.319 lei20142015: 173.775 lei20152016: 237.250 lei20162017: 126.594 lei20172018: 136.894 lei20182019: 34.130 lei20192020: 13.400 lei20202021: 0 lei20212022: 23.761 lei20222023: 388.156 lei20232024: 143.516 lei20242025: 440.419 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 440.419 lei -52.847 lei 0
2024 143.516 lei -21.592 lei 0
2023 388.156 lei 126.950 lei 0
2022 23.761 lei -42.180 lei 0
2021 0 lei -84.736 lei 0
2020 13.400 lei 4.692 lei 0
2019 34.130 lei -53.068 lei 1
2018 136.894 lei 22.634 lei 0
2017 126.594 lei -16.084 lei 0
2016 237.250 lei -53.108 lei 1
2015 173.775 lei 88.845 lei 0
2014 186.319 lei 88.752 lei 1
2013 151.081 lei 80.902 lei 1
2012 62.022 lei 41.090 lei 1
2011 20.970 lei 8.845 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 217 zile−122 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 zile−28 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -12%+3,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,27%+24,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,53×−0,91 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,88×+1,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -37,97%−26,73 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -13,19%−6,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,73%−24,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,1×+0,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,68%−4,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 483 din 2.283 firme active cu bilanț depus (CAEN 8230)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 4.377 firme active din sector
SectorCAEN 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)71.750 lei

Cumpărători: ASOCIATIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA ZUROBARA A JUDETULUI TIMIS, COLEGIUL NATIONAL BANATEAN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OPEN EXPO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OPEN EXPO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru OPEN EXPO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OPEN EXPO SRL, cu sediul în Orş. Jimbolia, are codul unic de înregistrare (CUI) 28086886, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000393351. Firma a fost înființată la data de 24 februarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

La ultima verificare, OPEN EXPO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 440.419 lei și un rezultat net de -52.847 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OPEN EXPO SRL?

OPEN EXPO SRL (CUI 28086886) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă OPEN EXPO SRL în sectorul său?

OPEN EXPO SRL ocupă locul 483 din 2.283 firme active cu bilanț depus în CAEN 8230 (Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OPEN EXPO SRL față de firmele din același domeniu?

OPEN EXPO SRL este mai veche decât 88% dintre cele 4.377 firme active cu CAEN 8230.

Este OPEN EXPO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare OPEN EXPO SRL (CUI 28086886) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OPEN EXPO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OPEN EXPO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OPEN EXPO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OPEN EXPO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OPEN EXPO SRL plătitoare de TVA?

Da, OPEN EXPO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OPEN EXPO SRL?

În anul 2025, OPEN EXPO SRL a raportat o cifră de afaceri de 440.419 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OPEN EXPO SRL?

Firmoscop analizează OPEN EXPO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.