Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › SKYTRANSAUTO SRL

SKYTRANSAUTO SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Odorheiu Secuiesc
CUI 28098724 · J2011000086192
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SKYTRANSAUTO SRL
Cod fiscal (CIF) RO28098724
Nr. Reg. Comerțului J2011000086192
Sediu social Str. Beclean nr. 298, Mun. Odorheiu Secuiesc, jud. HARGHITA, 535600
Telefon 0744764124

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SIMÓ KATALIN-ANNA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.02.2011
CAEN4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SKYTRANSAUTO SRL după CUI 28098724 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
6.658.109 lei
-29.0% vs 2024
Profit net 2025
-77.750 lei
-109.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.2%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 931 de firme din Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 859 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 21.018.365 lei20142015: 32.639.257 lei20152016: 30.558.265 lei20162017: 35.675.383 lei20172018: 27.848.353 lei20182019: 21.196.568 lei20192020: 47.699.598 lei20202021: 19.856.415 lei20212022: 3.758.209 lei20222023: 1.790.764 lei20232024: 9.331.816 lei20242025: 6.658.109 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.658.109 lei -77.750 lei 4
2024 9.331.816 lei 824.890 lei 5
2023 1.790.764 lei 124.943 lei 5
2022 3.758.209 lei 19.640 lei 6
2021 19.856.415 lei 111.494 lei 5
2020 47.699.598 lei 620.749 lei 3
2019 21.196.568 lei 385.772 lei 2
2018 27.848.353 lei 355.112 lei 1
2017 35.675.383 lei 429.460 lei 2
2016 30.558.265 lei 543.864 lei 2
2015 32.639.257 lei 253.294 lei 2
2014 21.018.365 lei 4.056 lei 1
2013 2.157.421 lei 255 lei 1
2012 3.614.617 lei 53.561 lei 1
2011 3.104.411 lei 47.731 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 113 zile−106 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 13 zile−17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,17%−10,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,57%−24,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,73×+1,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,58×−0,96 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,18%−24,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,38%−10,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,43%+24,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.664.527 lei−201.836 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,18×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,25×+0,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 292 zile−40 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,15%−11,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 124 din 943 firme active cu bilanț depus (CAEN 4671)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 1.908 firme active din sector
SectorCAEN 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SKYTRANSAUTO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SKYTRANSAUTO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SKYTRANSAUTO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SKYTRANSAUTO SRL, cu sediul în Mun. Odorheiu Secuiesc, are codul unic de înregistrare (CUI) 28098724, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000086192. Firma a fost înființată la data de 28 februarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN 4671).

La ultima verificare, SKYTRANSAUTO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.658.109 lei și un rezultat net de -77.750 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SKYTRANSAUTO SRL?

SKYTRANSAUTO SRL (CUI 28098724) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SKYTRANSAUTO SRL în sectorul său?

SKYTRANSAUTO SRL ocupă locul 124 din 943 firme active cu bilanț depus în CAEN 4671 (Comerț cu ridicata al autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SKYTRANSAUTO SRL față de firmele din același domeniu?

SKYTRANSAUTO SRL este mai veche decât 67% dintre cele 1.908 firme active cu CAEN 4671.

Este SKYTRANSAUTO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SKYTRANSAUTO SRL (CUI 28098724) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SKYTRANSAUTO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SKYTRANSAUTO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SKYTRANSAUTO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SKYTRANSAUTO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SKYTRANSAUTO SRL plătitoare de TVA?

Da, SKYTRANSAUTO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SKYTRANSAUTO SRL?

În anul 2025, SKYTRANSAUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.658.109 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SKYTRANSAUTO SRL?

Firmoscop analizează SKYTRANSAUTO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.