Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › MUNTENIA 148 SRL

MUNTENIA 148 SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Beciu Com. Scorţoasa
CUI 2813492 · J10/2406/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUNTENIA 148 SRL
CUI 2813492
Nr. Reg. Comerțului J10/2406/1992
Sediu Sat Beciu Com. Scorţoasa, Buzău
Telefon 0741098504

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CIOARBĂ IOANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.01.1993
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUNTENIA 148 SRL după CUI 2813492 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
157.077 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
10.231 lei
-35.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.5%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital4.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 64.964 lei20142015: 78.600 lei20152016: 71.833 lei20162017: 81.775 lei20172018: 80.979 lei20182019: 87.314 lei20192020: 115.351 lei20202021: 131.744 lei20212022: 165.648 lei20222023: 172.696 lei20232024: 169.915 lei20242025: 157.077 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 157.077 lei 10.231 lei
2024 169.915 lei 15.966 lei
2023 172.696 lei 12.013 lei
2022 165.648 lei 16.973 lei
2021 131.744 lei 13.119 lei
2020 115.351 lei 7.081 lei
2019 87.314 lei 6.861 lei
2018 80.979 lei 4.715 lei
2017 81.775 lei 9.543 lei
2016 71.833 lei 8.340 lei 0
2015 78.600 lei 13.538 lei 0
2014 64.964 lei 3.241 lei 0
2013 30.495 lei -3.422 lei 0
2012 56.869 lei -6.870 lei
2011 65.380 lei -20.397 lei
2010 74.454 lei -2.971 lei
2009 94.729 lei 299 lei 1
2008 86.091 lei 3.610 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 98 zile+95 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,51%−2,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 80,07%+76,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,25×−26,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,02×+3,98 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,7%+56,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,47%−20,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 19,93%−76,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,99×−1,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,16×+0,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,36%−3,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26.126 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 91.149 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUNTENIA 148 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUNTENIA 148 SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MUNTENIA 148 SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUNTENIA 148 SRL, cu sediul în Sat Beciu Com. Scorţoasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 2813492, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/2406/1992. Firma a fost înființată la data de 27 ianuarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, MUNTENIA 148 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 157.077 lei și un rezultat net de 10.231 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUNTENIA 148 SRL?

MUNTENIA 148 SRL (CUI 2813492) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MUNTENIA 148 SRL în sectorul său?

MUNTENIA 148 SRL ocupă locul 26.126 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUNTENIA 148 SRL față de firmele din același domeniu?

MUNTENIA 148 SRL este mai veche decât 96% dintre cele 91.149 firme active cu CAEN 4711.

Este MUNTENIA 148 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MUNTENIA 148 SRL (CUI 2813492) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MUNTENIA 148 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MUNTENIA 148 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MUNTENIA 148 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUNTENIA 148 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUNTENIA 148 SRL plătitoare de TVA?

Nu, MUNTENIA 148 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUNTENIA 148 SRL?

În anul 2025, MUNTENIA 148 SRL a raportat o cifră de afaceri de 157.077 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUNTENIA 148 SRL?

Firmoscop analizează MUNTENIA 148 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.