Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › PRIMA EVOLUTION S.R.L.

PRIMA EVOLUTION S.R.L.

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Miercurea Ciuc
CUI 28135717 · J19/105/2011
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRIMA EVOLUTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO28135717
Nr. Reg. Comerțului J19/105/2011
Sediu social Str. MARTON ARON nr. 12, Mun. Miercurea Ciuc, jud. HARGHITA
Telefon 0757290211

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

KÖLLŐ ÉVA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.03.2011
CAEN4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRIMA EVOLUTION S.R.L. după CUI 28135717 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
55.313 lei
-46.0% vs 2024
Profit net 2025
-40.886 lei
-165.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-73.9%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.649 de firme din Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,6%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.590 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital10.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 306.334 lei20142015: 433.876 lei20152016: 257.115 lei20162017: 176.043 lei20172018: 217.384 lei20182019: 195.135 lei20192020: 92.674 lei20202021: 91.964 lei20212022: 84.722 lei20222023: 68.677 lei20232024: 102.071 lei20242025: 55.313 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 55.313 lei -40.886 lei 3
2024 102.071 lei -15.427 lei 4
2023 68.677 lei 9.472 lei 2
2022 84.722 lei 8.460 lei 3
2021 91.964 lei 24.036 lei 3
2020 92.674 lei 35.640 lei 3
2019 195.135 lei 76.623 lei 4
2018 217.384 lei -64.295 lei 4
2017 176.043 lei -72.173 lei 4
2016 257.115 lei -21.975 lei 3
2015 433.876 lei 2.946 lei 3
2014 306.334 lei -3.977 lei 4
2013 341.382 lei -413 lei
2012 456.537 lei 34.596 lei 4
2011 459.646 lei 42.239 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.058 zile+491 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 122 zile+48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -73,92%−58,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 91,41%+17,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,09×−0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 10,64×+7,81 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -271,38%−243,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -23,32%−16,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 8,59%−17,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 18.438 lei−7.080 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,32×−0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,36×−0,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.014 zile+362 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -18,63%−13,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.718 din 4.065 firme active cu bilanț depus (CAEN 4642)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 6.771 firme active din sector
SectorCAEN 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRIMA EVOLUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRIMA EVOLUTION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRIMA EVOLUTION S.R.L., cu sediul în Mun. Miercurea Ciuc, are codul unic de înregistrare (CUI) 28135717, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/105/2011. Firma a fost înființată la data de 7 martie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

La ultima verificare, PRIMA EVOLUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 55.313 lei și un rezultat net de -40.886 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRIMA EVOLUTION S.R.L.?

PRIMA EVOLUTION S.R.L. (CUI 28135717) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă PRIMA EVOLUTION S.R.L. în sectorul său?

PRIMA EVOLUTION S.R.L. ocupă locul 2.718 din 4.065 firme active cu bilanț depus în CAEN 4642 (Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRIMA EVOLUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PRIMA EVOLUTION S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 6.771 firme active cu CAEN 4642.

Este PRIMA EVOLUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PRIMA EVOLUTION S.R.L. (CUI 28135717) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PRIMA EVOLUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PRIMA EVOLUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PRIMA EVOLUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRIMA EVOLUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRIMA EVOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PRIMA EVOLUTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRIMA EVOLUTION S.R.L.?

În anul 2025, PRIMA EVOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 55.313 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRIMA EVOLUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează PRIMA EVOLUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.