Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › POKER CAFFE BAR SRL

POKER CAFFE BAR SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 28144103 · J12/543/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire POKER CAFFE BAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO28144103
Nr. Reg. Comerțului J12/543/2011
Sediu social Str. Urusagului nr. 122, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. CLUJ, 407280
Telefon 0740783926

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GLIGAN IULIAN VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.03.2011
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută POKER CAFFE BAR SRL după CUI 28144103 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
260.964 lei
-13.0% vs 2024
Profit net 2025
-86.988 lei
-25.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-33.3%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 212.211 lei20142015: 458.503 lei20152016: 637.736 lei20162017: 937.407 lei20172018: 2.001.300 lei20182019: 1.245.467 lei20192020: 1.014.474 lei20202021: 984.052 lei20212022: 828.943 lei20222023: 499.976 lei20232024: 300.254 lei20242025: 260.964 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 260.964 lei -86.988 lei 2
2024 300.254 lei -69.350 lei 1
2023 499.976 lei -4.675 lei 1
2022 828.943 lei -116.210 lei 1
2021 984.052 lei 123.449 lei 1
2020 1.014.474 lei 9.187 lei 1
2019 1.245.467 lei 8.737 lei 2
2018 2.001.300 lei 171.000 lei 3
2017 937.407 lei 55.085 lei 3
2016 637.736 lei 43.239 lei 3
2015 458.503 lei 17.161 lei 3
2014 212.211 lei -43.234 lei 2
2013 137.328 lei 903 lei 2
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 213 zile+125 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -33,33%−10,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,73%+38,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,41×−1,66 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,42×+1,94 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -137,84%−91,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -40,35%−9,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,27%−38,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 130.482 lei−169.772 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,21×−0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,47×−1,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 82 zile+20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -24,44%−6,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.750 din 13.540 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 27.185 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru POKER CAFFE BAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți POKER CAFFE BAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru POKER CAFFE BAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

POKER CAFFE BAR SRL, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28144103, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/543/2011. Firma a fost înființată la data de 8 martie 2011 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, POKER CAFFE BAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 260.964 lei și un rezultat net de -86.988 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are POKER CAFFE BAR SRL?

POKER CAFFE BAR SRL (CUI 28144103) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă POKER CAFFE BAR SRL în sectorul său?

POKER CAFFE BAR SRL ocupă locul 3.750 din 13.540 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este POKER CAFFE BAR SRL față de firmele din același domeniu?

POKER CAFFE BAR SRL este mai veche decât 69% dintre cele 27.185 firme active cu CAEN 5630.

Este POKER CAFFE BAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare POKER CAFFE BAR SRL (CUI 28144103) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este POKER CAFFE BAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, POKER CAFFE BAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în POKER CAFFE BAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru POKER CAFFE BAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este POKER CAFFE BAR SRL plătitoare de TVA?

Da, POKER CAFFE BAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a POKER CAFFE BAR SRL?

În anul 2025, POKER CAFFE BAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 260.964 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu POKER CAFFE BAR SRL?

Firmoscop analizează POKER CAFFE BAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.