Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CLEVER SERVICES SRL

CLEVER SERVICES SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Berceni Com. Berceni
CUI 28146252 · J23/3473/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CLEVER SERVICES SRL
Cod fiscal (CIF) RO28146252
Nr. Reg. Comerțului J23/3473/2019
Sediu social Str. Mărţişor nr. 17, ap. 1, PARTER, CAMERA 1, Sat Berceni Com. Berceni, jud. ILFOV, 77020
Telefon 0723382468

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PAPUC DRAGOŞ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.08.2019
CAEN4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CLEVER SERVICES SRL după CUI 28146252 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.346.924 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
364.630 lei
-3.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.5%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 17.475 lei20132014: 6.000 lei20142016: 22.583 lei20162017: 441.072 lei20172018: 834.944 lei20182019: 1.305.991 lei20192020: 1.421.652 lei20202021: 1.693.958 lei20212022: 1.985.628 lei20222023: 2.238.319 lei20232024: 2.636.258 lei20242025: 2.346.924 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.346.924 lei 364.630 lei 1
2024 2.636.258 lei 378.688 lei 1
2023 2.238.319 lei 287.548 lei 2
2022 1.985.628 lei 251.565 lei 2
2021 1.693.958 lei 104.093 lei 2
2020 1.421.652 lei 88.696 lei 2
2019 1.305.991 lei 79.536 lei 2
2018 834.944 lei 62.206 lei 1
2017 441.072 lei 13.868 lei 1
2016 22.583 lei -6.630 lei 1
2015 -5.496 lei 1
2014 6.000 lei -2.553 lei 1
2013 17.475 lei -5.843 lei 2
2012 102.461 lei 8.090 lei 3
2011 56.859 lei -21.614 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 92 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,54%+1,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,78%+4,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,62×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,62×+0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,89% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,18%−4,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,22%−4,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.346.924 lei−289.334 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,46×−0,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,41×+1,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 39 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 21,9%+1,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 143 din 919 firme active cu bilanț depus (CAEN 4669)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 1.437 firme active din sector
SectorCAEN 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)30
Valoare totală (2024–2026)81.567 lei

Cumpărători: Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures, Comuna Tirnava (Primaria Tirnava), SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA VALCEA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Berceni Com. Berceni
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.08.2019
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/2665/2011 → J23/3473/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 07.08.2019 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Berceni, Comuna Berceni → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/3473/2019 → J40/2665/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Berceni, Comuna Berceni
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.08.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/2665/2011 → J23/3473/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CLEVER SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CLEVER SERVICES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CLEVER SERVICES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CLEVER SERVICES SRL, cu sediul în Sat Berceni Com. Berceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 28146252, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/3473/2019. Firma a fost înființată la data de 8 martie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4669).

La ultima verificare, CLEVER SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.346.924 lei și un rezultat net de 364.630 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CLEVER SERVICES SRL?

CLEVER SERVICES SRL (CUI 28146252) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CLEVER SERVICES SRL în sectorul său?

CLEVER SERVICES SRL ocupă locul 143 din 919 firme active cu bilanț depus în CAEN 4669 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CLEVER SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

CLEVER SERVICES SRL este mai veche decât 58% dintre cele 1.437 firme active cu CAEN 4669.

Este CLEVER SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CLEVER SERVICES SRL (CUI 28146252) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CLEVER SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CLEVER SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CLEVER SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CLEVER SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CLEVER SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, CLEVER SERVICES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CLEVER SERVICES SRL?

În anul 2025, CLEVER SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.346.924 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CLEVER SERVICES SRL?

Firmoscop analizează CLEVER SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.