Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › BRATONE COM S.R.L.

BRATONE COM S.R.L.

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 28210894 · J15/208/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BRATONE COM S.R.L.
CUI 28210894
Nr. Reg. Comerțului J15/208/2011
Sediu social Str. Crăiţelor nr. 7, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA, 130136
Telefon 0722543850

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

BRATU CONSTANTIN-ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.03.2011
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BRATONE COM S.R.L. după CUI 28210894 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
302.330 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
233.695 lei
+27.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă77.3%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 12.022 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 7.229 lei20122013: 8.435 lei20132014: 8.105 lei20142015: 17.090 lei20152016: 11.535 lei20162019: 46.576 lei20192020: 93.603 lei20202021: 168.322 lei20212022: 184.343 lei20222023: 290.132 lei20232024: 268.107 lei20242025: 302.330 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 302.330 lei 233.695 lei 1
2024 268.107 lei 183.370 lei 1
2023 290.132 lei 241.613 lei 1
2022 184.343 lei 173.908 lei 1
2021 168.322 lei 156.878 lei
2020 93.603 lei 88.711 lei
2019 46.576 lei 33.759 lei
2018 -42 lei
2017 0 lei
2016 11.535 lei 1.496 lei 1
2015 17.090 lei 2.789 lei
2014 8.105 lei 1.761 lei
2013 8.435 lei -15.371 lei 1
2012 7.229 lei -9.327 lei 1
2011 12.823 lei -18.907 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 110 zile+73 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 337 zile+101 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 77,3%+8,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,43%+14,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,65×−4,03 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,15%−2,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 70,51%−16,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,57%−14,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 302.330 lei+34.223 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,91×−0,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 159,12×+18,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 378,69%+152,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.187 din 12.388 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 31.721 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BRATONE COM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BRATONE COM S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BRATONE COM S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BRATONE COM S.R.L., cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 28210894, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/208/2011. Firma a fost înființată la data de 21 martie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, BRATONE COM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 302.330 lei și un rezultat net de 233.695 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BRATONE COM S.R.L.?

BRATONE COM S.R.L. (CUI 28210894) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BRATONE COM S.R.L. în sectorul său?

BRATONE COM S.R.L. ocupă locul 2.187 din 12.388 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BRATONE COM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BRATONE COM S.R.L. este mai veche decât 65% dintre cele 31.721 firme active cu CAEN 7022.

Este BRATONE COM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BRATONE COM S.R.L. (CUI 28210894) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BRATONE COM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BRATONE COM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BRATONE COM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BRATONE COM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BRATONE COM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BRATONE COM S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BRATONE COM S.R.L.?

În anul 2025, BRATONE COM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 302.330 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BRATONE COM S.R.L.?

Firmoscop analizează BRATONE COM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.