Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ialomița › CLAU TERM 2011 SRL

CLAU TERM 2011 SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Loc. Vlaşca Mun. Feteşti
CUI 28246430 · J2011000128212
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CLAU TERM 2011 SRL
Cod fiscal (CIF) RO28246430
Nr. Reg. Comerțului J2011000128212
Sediu social Str. MATEI CORVIN nr. 7, Loc. Vlaşca, Municipiul Feteşti, jud. Ialomiţa, 925102
Telefon 0722320928

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

NACA RADA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CLAU TERM 2011 SRL după CUI 28246430 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
900.234 lei
+42,0% vs 2024
Profit net 2025
-10.125 lei
+26,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.1%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.121 de firme din Fabricarea de uși și ferestre din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 133.832 lei20142015: 207.048 lei20152016: 385.526 lei20162017: 347.441 lei20172018: 411.117 lei20182019: 387.979 lei20192020: 374.437 lei20202021: 326.347 lei20212022: 699.578 lei20222023: 552.297 lei20232024: 633.665 lei20242025: 900.234 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 900.234 lei -10.125 lei 5
2024 633.665 lei -13.844 lei 4
2023 552.297 lei -86.397 lei 4
2022 699.578 lei 78.823 lei 3
2021 326.347 lei 11.929 lei 4
2020 374.437 lei 50.291 lei 4
2019 387.979 lei 22.759 lei 5
2018 411.117 lei 49.676 lei 6
2017 347.441 lei -6.702 lei 6
2016 385.526 lei 26.652 lei 6
2015 207.048 lei -26.280 lei 5
2014 133.832 lei -29.003 lei 5
2013 175.412 lei 29.089 lei 5
2012 94.044 lei 6.171 lei 4
2011 79.814 lei -10.776 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 48 de zile−11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 de zile−18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,12%+1,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,21%+7,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,38×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,6×+0,78 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -22,13%+2,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,15%+2,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,79%−7,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 180.047 lei+21.631 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,47×+1,45 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,51×+4,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 de zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,39%+0,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 441 din 1.647 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2223)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 2.752 de firme active din sector
SectorCAEN 2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CLAU TERM 2011 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CLAU TERM 2011 SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CLAU TERM 2011 SRL, cu sediul în Loc. Vlaşca Mun. Feteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28246430, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000128212. Firma a fost înființată la data de 25 martie 2011 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

La ultima verificare, CLAU TERM 2011 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 900.234 lei și un rezultat net de -10.125 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CLAU TERM 2011 SRL?

CLAU TERM 2011 SRL (CUI 28246430) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CLAU TERM 2011 SRL în sectorul său?

CLAU TERM 2011 SRL ocupă locul 441 din 1.647 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2223 (Fabricarea de uși și ferestre din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CLAU TERM 2011 SRL față de firmele din același domeniu?

CLAU TERM 2011 SRL este mai veche decât 64% dintre cele 2.752 de firme active cu CAEN 2223.

Este CLAU TERM 2011 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CLAU TERM 2011 SRL (CUI 28246430) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CLAU TERM 2011 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CLAU TERM 2011 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CLAU TERM 2011 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CLAU TERM 2011 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CLAU TERM 2011 SRL plătitoare de TVA?

Da, CLAU TERM 2011 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CLAU TERM 2011 SRL?

În anul 2025, CLAU TERM 2011 SRL a raportat o cifră de afaceri de 900.234 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CLAU TERM 2011 SRL?

Firmoscop analizează CLAU TERM 2011 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2223 din Ialomița, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.