Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › NEXTCAD SURVEYING SRL

NEXTCAD SURVEYING SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 28293717 · J17/416/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEXTCAD SURVEYING SRL
Cod fiscal (CIF) RO28293717
Nr. Reg. Comerțului J17/416/2011
Sediu social Str. Bravilor nr. 1, bl. CORP C2, Mun. Galaţi, 800194
Telefon 0236496598

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GEORGESCU IULIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.04.2011
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEXTCAD SURVEYING SRL după CUI 28293717 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.576.185 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
422.953 lei
+7.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.8%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 32.400 lei20142015: 25.400 lei20152016: 92.000 lei20162017: 580.109 lei20172018: 1.753.797 lei20182019: 2.034.513 lei20192020: 2.313.418 lei20202021: 1.446.732 lei20212022: 1.991.595 lei20222023: 636.490 lei20232024: 1.460.117 lei20242025: 1.576.185 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.576.185 lei 422.953 lei 10
2024 1.460.117 lei 394.366 lei 10
2023 636.490 lei -226.502 lei 10
2022 1.991.595 lei 1.163.121 lei 8
2021 1.446.732 lei 484.980 lei 9
2020 2.313.418 lei 1.446.136 lei 9
2019 2.034.513 lei 1.292.369 lei 9
2018 1.753.797 lei 1.084.880 lei 17
2017 580.109 lei 160.481 lei 11
2016 92.000 lei 720 lei 3
2015 25.400 lei 7.402 lei 1
2014 32.400 lei 6.727 lei 1
2013 32.400 lei 1.454 lei 1
2012 63.221 lei -38.416 lei 2
2011 193.548 lei 125.539 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 89 zile+23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 130 zile+87 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,83%−0,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,57%−13,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,1×+0,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,91×−0,66 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,94%−134,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 52,4%−38,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,43%+13,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 157.619 lei+11.607 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,95×−1,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 45,32%+3,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.841 din 18.421 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 32.765 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)5
Valoare totală (2024)3.452.387 lei

Autorități: AGENTIA NATIONALA DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA

Achiziții directe (SEAP)35
Valoare totală (2024–2026)4.604.484 lei

Cumpărători: Comuna Umbraresti (Primaria), Comuna Balabanesti, COMUNA SUCEVENI (CONSILIUL LOCAL SUCEVENI JUD. GALATI)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEXTCAD SURVEYING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEXTCAD SURVEYING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NEXTCAD SURVEYING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEXTCAD SURVEYING SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 28293717, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/416/2011. Firma a fost înființată la data de 4 aprilie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, NEXTCAD SURVEYING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.576.185 lei și un rezultat net de 422.953 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEXTCAD SURVEYING SRL?

NEXTCAD SURVEYING SRL (CUI 28293717) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NEXTCAD SURVEYING SRL în sectorul său?

NEXTCAD SURVEYING SRL ocupă locul 1.841 din 18.421 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEXTCAD SURVEYING SRL față de firmele din același domeniu?

NEXTCAD SURVEYING SRL este mai veche decât 70% dintre cele 32.765 firme active cu CAEN 7112.

Este NEXTCAD SURVEYING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEXTCAD SURVEYING SRL (CUI 28293717) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEXTCAD SURVEYING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEXTCAD SURVEYING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEXTCAD SURVEYING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEXTCAD SURVEYING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEXTCAD SURVEYING SRL plătitoare de TVA?

Da, NEXTCAD SURVEYING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEXTCAD SURVEYING SRL?

În anul 2025, NEXTCAD SURVEYING SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.576.185 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEXTCAD SURVEYING SRL?

Firmoscop analizează NEXTCAD SURVEYING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.