Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Giurgiu › FERDINAND CHROM SRL

FERDINAND CHROM SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal
CUI 28304638 · J2012000314524
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 22 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FERDINAND CHROM SRL
Cod fiscal (CIF) RO28304638
Nr. Reg. Comerțului J2012000314524
Sediu social REPUBLICII nr. 1D, camera 1, Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, jud. Giurgiu, 87015
Telefon 0722683084

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 22 octombrie 2026.

Reprezentanți

NICOLAU DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateAlte forme de proprietate

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 22 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FERDINAND CHROM SRL după CUI 28304638 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 70/100
Cifră de afaceri 2025
731.192 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
-347.286 lei
-502.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-47.5%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.400 de firme din Intermedieri în comerțul cu produse diverse care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.295 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 314.512 lei20142015: 321.296 lei20152016: 402.462 lei20162017: 361.166 lei20172018: 420.011 lei20182019: 571.861 lei20192020: 722.220 lei20202021: 613.098 lei20212022: 707.076 lei20222023: 747.710 lei20232024: 771.361 lei20242025: 731.192 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 731.192 lei -347.286 lei 1
2024 771.361 lei 86.399 lei 1
2023 747.710 lei 71.286 lei 1
2022 707.076 lei 72.314 lei 1
2021 613.098 lei 27.368 lei 1
2020 722.220 lei 58.860 lei 1
2019 571.861 lei 10.008 lei 2
2018 420.011 lei 13.889 lei 1
2017 361.166 lei -11.016 lei 3
2016 402.462 lei 14.290 lei 2
2015 321.296 lei 11.016 lei 2
2014 314.512 lei 7.457 lei 2
2013 371.864 lei -4.778 lei 2
2012 432.534 lei 11.170 lei 2
2011 382.641 lei 10.099 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 57 de zile−265 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 16 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -47,5%−58,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,49%+14,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×−0,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,63×+1,83 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -1.096,37%−1.119,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -237,1%−245,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,63%−14,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 731.192 lei−40.169 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,99×+4,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,17×+6,41 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 51 de zile−432 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -21,31%−35,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.119 din 9.464 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4619)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 20.514 firme active din sector
SectorCAEN 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 28.05.2012 → radiată
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal → Bucureşti Sectorul 5
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012000314524 → J40/4195/2011
  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 28.05.2012
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4195/2011 → J2012000314524
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Giurgiu → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012000314524 → J40/4195/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Giurgiu
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4195/2011 → J2012000314524

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FERDINAND CHROM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FERDINAND CHROM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FERDINAND CHROM SRL, cu sediul în Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal, are codul unic de înregistrare (CUI) 28304638, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012000314524. Firma a fost înființată la data de 6 aprilie 2011 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

La ultima verificare, FERDINAND CHROM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 731.192 lei și un rezultat net de -347.286 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 22 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FERDINAND CHROM SRL?

FERDINAND CHROM SRL (CUI 28304638) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FERDINAND CHROM SRL în sectorul său?

FERDINAND CHROM SRL ocupă locul 2.119 din 9.464 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4619 (Intermedieri în comerțul cu produse diverse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FERDINAND CHROM SRL față de firmele din același domeniu?

FERDINAND CHROM SRL este mai veche decât 72% dintre cele 20.514 firme active cu CAEN 4619.

Este FERDINAND CHROM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FERDINAND CHROM SRL (CUI 28304638) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FERDINAND CHROM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FERDINAND CHROM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FERDINAND CHROM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FERDINAND CHROM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FERDINAND CHROM SRL plătitoare de TVA?

Da, FERDINAND CHROM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FERDINAND CHROM SRL?

În anul 2025, FERDINAND CHROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 731.192 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FERDINAND CHROM SRL?

Firmoscop analizează FERDINAND CHROM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 22 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.