Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › MARALEXIA SRL

MARALEXIA SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 28345212 · J05/722/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARALEXIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO28345212
Nr. Reg. Comerțului J05/722/2011
Sediu social Str. Traian Lalescu nr. 37, bl. PC2, et. 2, ap. 5, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410395
Telefon 0723645385

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

GEORGESCU GEORGE ADRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.04.2011
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARALEXIA SRL după CUI 28345212 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
350.798 lei
+44.0% vs 2024
Profit net 2025
86.409 lei
+38.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.6%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 212.598 lei20142015: 223.448 lei20152016: 246.231 lei20162017: 268.025 lei20172018: 310.047 lei20182019: 286.508 lei20192020: 238.731 lei20202021: 365.213 lei20212022: 350.220 lei20222023: 263.263 lei20232024: 243.688 lei20242025: 350.798 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 350.798 lei 86.409 lei 1
2024 243.688 lei 62.630 lei 1
2023 263.263 lei 95.916 lei 1
2022 350.220 lei 103.964 lei 1
2021 365.213 lei 78.333 lei 1
2020 238.731 lei 34.288 lei 1
2019 286.508 lei 28.735 lei 2
2018 310.047 lei 47.926 lei 2
2017 268.025 lei 81.458 lei 1
2016 246.231 lei 43.342 lei 1
2015 223.448 lei 45.950 lei 1
2014 212.598 lei 15.123 lei 1
2013 139.522 lei 27.117 lei 1
2012 79.838 lei -34.635 lei 1
2011 90.427 lei -9.600 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 37 zile−4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 47 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,63%−1,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,34%+6,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,41×−0,96 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,41×+0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,87%+32,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 71,13%+18,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,95%−7,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 350.798 lei+107.110 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,89×+0,86 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 42,02%−2,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20.669 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 74.238 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARALEXIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARALEXIA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MARALEXIA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARALEXIA SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 28345212, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/722/2011. Firma a fost înființată la data de 13 aprilie 2011 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, MARALEXIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 350.798 lei și un rezultat net de 86.409 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARALEXIA SRL?

MARALEXIA SRL (CUI 28345212) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MARALEXIA SRL în sectorul său?

MARALEXIA SRL ocupă locul 20.669 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARALEXIA SRL față de firmele din același domeniu?

MARALEXIA SRL este mai veche decât 77% dintre cele 74.238 firme active cu CAEN 4941.

Este MARALEXIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARALEXIA SRL (CUI 28345212) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARALEXIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARALEXIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARALEXIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARALEXIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARALEXIA SRL plătitoare de TVA?

Da, MARALEXIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARALEXIA SRL?

În anul 2025, MARALEXIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 350.798 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARALEXIA SRL?

Firmoscop analizează MARALEXIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.