Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL

AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Ghermăneşti Com. Snagov
CUI 28377907 · J2024002480231
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO28377907
Nr. Reg. Comerțului J2024002480231
Sediu social Str. Nicopole nr. 52, et. 2, IN SUPRAFATA DE 126.6 MP, Sat Ghermăneşti Com. Snagov, jud. ILFOV, 77170
Telefon 0760693462

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 29.03.2024
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL după CUI 28377907 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
7.853.172 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
563.216 lei
-7.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.2%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector22 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.528.684 lei20142015: 1.756.228 lei20152016: 1.994.162 lei20162017: 1.561.486 lei20172018: 2.340.130 lei20182019: 2.446.307 lei20192020: 2.857.394 lei20202021: 2.839.301 lei20212022: 3.666.801 lei20222023: 5.254.905 lei20232024: 7.552.197 lei20242025: 7.853.172 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.853.172 lei 563.216 lei 22
2024 7.552.197 lei 606.540 lei 21
2023 5.254.905 lei 741.399 lei 16
2022 3.666.801 lei 946.804 lei 15
2021 2.839.301 lei -205.073 lei 16
2020 2.857.394 lei 590.957 lei 15
2019 2.446.307 lei 165.362 lei 12
2018 2.340.130 lei 261.578 lei 12
2017 1.561.486 lei 33.415 lei 12
2016 1.994.162 lei 163.161 lei 14
2015 1.756.228 lei -16.817 lei 14
2014 2.528.684 lei -45.648 lei 16
2013 2.109.697 lei 281.340 lei 15
2012 609.307 lei -58.048 lei
2011 295.000 lei -40.360 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 124 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 83 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,17%−0,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,68%+2,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,19×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,74×+0,88 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,96% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,65%−3,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,65%−3,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 356.962 lei−2.666 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,46×−0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,31×+3,35 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,16%−1,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 175 din 9.897 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 16.020 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2480/2024 → J2024002480231
  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Ghermăneşti Com. Snagov
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 29.03.2024
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4972/2011 → J23/2480/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 29.03.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ghermăneşti, Comuna Snagov → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2480/2024 → J40/4972/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Ghermăneşti, Comuna Snagov
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4972/2011 → J23/2480/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ghermăneşti, Comuna Snagov → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2480/2024 → J40/4972/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Ghermăneşti, Comuna Snagov
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 29.03.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4972/2011 → J23/2480/2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL, cu sediul în Sat Ghermăneşti Com. Snagov, are codul unic de înregistrare (CUI) 28377907, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024002480231. Firma a fost înființată la data de 20 aprilie 2011 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.853.172 lei și un rezultat net de 563.216 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL?

AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL (CUI 28377907) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL în sectorul său?

AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL ocupă locul 175 din 9.897 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL față de firmele din același domeniu?

AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL este mai veche decât 81% dintre cele 16.020 firme active cu CAEN 9531.

Este AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL (CUI 28377907) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL plătitoare de TVA?

Da, AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL?

În anul 2025, AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.853.172 lei și un număr mediu de 22 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL?

Firmoscop analizează AUTO FIRST CLASS PROFESSIONAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.