Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL

NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 28401673 · J2011001147124
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO28401673
Nr. Reg. Comerțului J2011001147124
Sediu social Str. Tăutului nr. 89D, et. PARTER, ap. 1, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. CLUJ
Telefon 0729814448

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

SCHIAU COSMIN DAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.02.2017
CAEN6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL după CUI 28401673 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.211.126 lei
+104.0% vs 2024
Profit net 2025
1.691.703 lei
+64.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.7%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 3.176 de firme din Dezvoltare (promovare) imobiliară care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 770.776 lei771K lei20182019: 4.516.503 lei4,5 mil. lei20192020: 1.078.569 lei1,1 mil. lei20202021: 0 lei0 lei20212022: 2.818.814 lei2,8 mil. lei20222023: 4.044.360 lei4,0 mil. lei20232024: 1.575.686 lei1,6 mil. lei20242025: 3.211.126 lei3,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.211.126 lei 1.691.703 lei
2024 1.575.686 lei 1.025.719 lei
2023 4.044.360 lei 2.404.194 lei 1
2022 2.818.814 lei 1.696.589 lei 1
2021 0 lei -15.116 lei 0
2020 1.078.569 lei 448.768 lei 1
2019 4.516.503 lei 2.168.950 lei 2
2018 770.776 lei 215.933 lei 3
2017 -53.500 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile−340 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 162 zile−76 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,68%−12,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,12%−49,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,99×+7,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13×−1,4 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 101,08%+1,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 89,84%+50,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 88,88%+49,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,71×+1,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,78×−1.320,91 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 42 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 170,37%−171,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 645 din 3.117 firme active cu bilanț depus (CAEN 6812)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 5.972 firme active din sector
SectorCAEN 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28401673, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011001147124. Firma a fost înființată la data de 28 aprilie 2011 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 6812).

La ultima verificare, NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.211.126 lei și un rezultat net de 1.691.703 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL?

NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL (CUI 28401673) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL în sectorul său?

NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL ocupă locul 645 din 3.117 firme active cu bilanț depus în CAEN 6812 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL este mai veche decât 77% dintre cele 5.972 firme active cu CAEN 6812.

Este NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL (CUI 28401673) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.211.126 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează NAPOCA INVEST CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.