Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › NAPOCA TREK SRL

NAPOCA TREK SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 28409928 · J12/1170/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NAPOCA TREK SRL
Cod fiscal (CIF) RO28409928
Nr. Reg. Comerțului J12/1170/2011
Sediu social Str. Republicii nr. 58A, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0757015870

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

RUSSO LAURENŢIU MIHAI · administratorBERCEA EMILIA ADRIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.04.2011
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NAPOCA TREK SRL după CUI 28409928 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.848.075 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
988.077 lei
-12.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.4%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.361.969 lei20142015: 6.960.051 lei20152016: 8.516.214 lei20162017: 9.160.086 lei20172018: 10.510.503 lei20182019: 11.020.910 lei20192020: 10.290.690 lei20202021: 6.187.284 lei20212022: 5.577.578 lei20222023: 6.377.276 lei20232024: 6.401.339 lei20242025: 6.848.075 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.848.075 lei 988.077 lei 6
2024 6.401.339 lei 1.130.179 lei 7
2023 6.377.276 lei 3.364.184 lei 8
2022 5.577.578 lei 8.279 lei 7
2021 6.187.284 lei 1.322.636 lei 8
2020 10.290.690 lei 6.920.736 lei 9
2019 11.020.910 lei 5.011.023 lei 31
2018 10.510.503 lei 3.421.221 lei 53
2017 9.160.086 lei 4.330.945 lei 54
2016 8.516.214 lei 4.194.258 lei 41
2015 6.960.051 lei 3.407.055 lei 1
2014 6.361.969 lei 4.030.183 lei 1
2013 3.266.561 lei 1.650.903 lei 1
2012 2.484.475 lei 90.828 lei 1
2011 1.298.992 lei 846.399 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2017 și 2018, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20172018
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.125 zile−311 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 177 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,43%−3,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,41%−0,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,53× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,89×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,41%−0,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,84%−0,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,62%+0,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.141.346 lei+226.869 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 151,03×+13,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,9%+7,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 511 din 15.906 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 21.795 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NAPOCA TREK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NAPOCA TREK SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NAPOCA TREK SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NAPOCA TREK SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 28409928, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1170/2011. Firma a fost înființată la data de 29 aprilie 2011 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, NAPOCA TREK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.848.075 lei și un rezultat net de 988.077 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NAPOCA TREK SRL?

NAPOCA TREK SRL (CUI 28409928) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NAPOCA TREK SRL în sectorul său?

NAPOCA TREK SRL ocupă locul 511 din 15.906 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NAPOCA TREK SRL față de firmele din același domeniu?

NAPOCA TREK SRL este mai veche decât 52% dintre cele 21.795 firme active cu CAEN 6820.

Este NAPOCA TREK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NAPOCA TREK SRL (CUI 28409928) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NAPOCA TREK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NAPOCA TREK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NAPOCA TREK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NAPOCA TREK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NAPOCA TREK SRL plătitoare de TVA?

Da, NAPOCA TREK SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NAPOCA TREK SRL?

În anul 2025, NAPOCA TREK SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.848.075 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NAPOCA TREK SRL?

Firmoscop analizează NAPOCA TREK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.