Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › STRAJA INSTALCONS SRL

STRAJA INSTALCONS SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Straja Com. Berghin
CUI 28432351 · J2011000339014
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STRAJA INSTALCONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO28432351
Nr. Reg. Comerțului J2011000339014
Sediu Sat Straja Com. Berghin, Alba

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.05.2011
CAEN4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STRAJA INSTALCONS SRL după CUI 28432351 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
353.343 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
31.069 lei
-68.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.8%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 887 de firme din Alte lucrări de instalații pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,5%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 67% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 911 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 0 lei20142015: 100 lei20152016: 100 lei20162017: 100 lei20172020: 116.636 lei20202021: 236.374 lei20212022: 276.214 lei20222023: 296.978 lei20232024: 298.529 lei20242025: 353.343 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 353.343 lei 31.069 lei 3
2024 298.529 lei 98.463 lei 3
2023 296.978 lei 134.998 lei 3
2022 276.214 lei 142.828 lei 3
2021 236.374 lei 119.997 lei 3
2020 116.636 lei 58.639 lei 2
2019 0 lei
2017 100 lei 42 lei
2016 100 lei 32 lei
2015 100 lei 82 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2013–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 45 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,79%−24,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,87%+0,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,55×−0,97 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,3%−12,43 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,93%−11,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,13%−0,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 117.781 lei+18.271 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,56×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 11,23%−40,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 274 din 482 firme active cu bilanț depus (CAEN 4324)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 631 firme active din sector
SectorCAEN 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J01/339/2011 → J2011000339014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STRAJA INSTALCONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STRAJA INSTALCONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STRAJA INSTALCONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STRAJA INSTALCONS SRL, cu sediul în Sat Straja Com. Berghin, are codul unic de înregistrare (CUI) 28432351, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000339014. Firma a fost înființată la data de 5 mai 2011 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4324).

La ultima verificare, STRAJA INSTALCONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 353.343 lei și un rezultat net de 31.069 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STRAJA INSTALCONS SRL?

STRAJA INSTALCONS SRL (CUI 28432351) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STRAJA INSTALCONS SRL în sectorul său?

STRAJA INSTALCONS SRL ocupă locul 274 din 482 firme active cu bilanț depus în CAEN 4324 (Alte lucrări de instalații pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STRAJA INSTALCONS SRL față de firmele din același domeniu?

STRAJA INSTALCONS SRL este mai veche decât 73% dintre cele 631 firme active cu CAEN 4324.

Este STRAJA INSTALCONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STRAJA INSTALCONS SRL (CUI 28432351) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STRAJA INSTALCONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STRAJA INSTALCONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STRAJA INSTALCONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STRAJA INSTALCONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STRAJA INSTALCONS SRL plătitoare de TVA?

Da, STRAJA INSTALCONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STRAJA INSTALCONS SRL?

În anul 2025, STRAJA INSTALCONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 353.343 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STRAJA INSTALCONS SRL?

Firmoscop analizează STRAJA INSTALCONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.