Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.

POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 28465685 · J2011001278231
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO28465685
Nr. Reg. Comerțului J2011001278231
Sediu social Bld. Aviatorilor nr. 41, et. 4, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 11853
Telefon 0742062978

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TUDORIE VLAD · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 17.06.2026
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. după CUI 28465685 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
1.458.095 lei
-75.0% vs 2024
Profit net 2025
736.723 lei
-81.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă50.5%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.103.505 lei20142015: 896.391 lei20152016: 870.394 lei20162017: 1.894.914 lei20172018: 1.712.448 lei20182019: 1.187.212 lei20192020: 1.348.840 lei20202021: 2.327.797 lei20212022: 2.892.980 lei20222023: 4.284.210 lei20232024: 5.934.735 lei20242025: 1.458.095 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.458.095 lei 736.723 lei 4
2024 5.934.735 lei 4.034.611 lei 4
2023 4.284.210 lei 3.156.280 lei 4
2022 2.892.980 lei 1.838.090 lei 4
2021 2.327.797 lei 2.345.311 lei 3
2020 1.348.840 lei 936.271 lei 2
2019 1.187.212 lei 806.892 lei 3
2018 1.712.448 lei 1.336.652 lei 3
2017 1.894.914 lei 1.361.745 lei 3
2016 870.394 lei 262.156 lei 1
2015 896.391 lei 178.751 lei 3
2014 1.103.505 lei 467.358 lei 2
2013 577.186 lei 358.420 lei 5
2012 2.000 lei 1.696 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 694 zile+491 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 829 zile+627 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,53%−17,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,04%−0,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,47× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,12×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 56,47%−215,63 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,09%−66,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,03%+0,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 364.524 lei−1.119.160 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,36×−0,88 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 26,53×−122,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 14 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 77,47%−341,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.117 din 7.983 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 17.509 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume9
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 17.06.2026
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 17.06.2026 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28465685, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011001278231. Firma a fost înființată la data de 12 mai 2011 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.458.095 lei și un rezultat net de 736.723 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.?

POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. (CUI 28465685) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. în sectorul său?

POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. ocupă locul 1.117 din 7.983 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. este mai veche decât 76% dintre cele 17.509 firme active cu CAEN 8299.

Este POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. (CUI 28465685) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.?

În anul 2025, POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.458.095 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L.?

Firmoscop analizează POWERHOUSE DEVELOPMENT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.