Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › AC MANTA SERV SRL

AC MANTA SERV SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Moreni
CUI 28466842 · J2011000347158
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AC MANTA SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO28466842
Nr. Reg. Comerțului J2011000347158
Sediu social Str. Ion Negoescu nr. 30, Mun. Moreni, jud. DÂMBOVIŢA, 135300
Telefon 0725674936

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MANTA GABRIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.05.2011
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AC MANTA SERV SRL după CUI 28466842 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
66.188 lei
-47.0% vs 2024
Profit net 2025
-68.580 lei
-58.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-103.6%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 20% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 205.437 lei20142015: 231.572 lei20152016: 284.629 lei20162017: 69.750 lei20172018: 69.400 lei20182019: 92.195 lei20192020: 104.410 lei20202021: 170.199 lei20212022: 243.265 lei20222023: 193.237 lei20232024: 125.291 lei20242025: 66.188 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 66.188 lei -68.580 lei 1
2024 125.291 lei -43.203 lei 1
2023 193.237 lei 897.921 lei 1
2022 243.265 lei 74.186 lei 1
2021 170.199 lei 88.619 lei
2020 104.410 lei 80.038 lei
2019 92.195 lei 49.448 lei
2018 69.400 lei 177 lei
2017 69.750 lei -82.683 lei 1
2016 284.629 lei 31.743 lei
2015 231.572 lei -27.440 lei 4
2014 205.437 lei -32.386 lei 4
2013 184.569 lei 1.284 lei 6
2012 189.202 lei -22.916 lei 4
2011 124.043 lei 6.573 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 917 zile+327 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 613 zile−436 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -103,61%−69,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,4%+20,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,55×−0,74 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,81×+1,03 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -74,62%−58,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -26,56%−17,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,6%−20,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 66.188 lei−59.103 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,26× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -41,02%−17,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.788 din 10.360 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 15.737 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume9
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AC MANTA SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AC MANTA SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AC MANTA SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AC MANTA SERV SRL, cu sediul în Mun. Moreni, are codul unic de înregistrare (CUI) 28466842, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000347158. Firma a fost înființată la data de 12 mai 2011 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, AC MANTA SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66.188 lei și un rezultat net de -68.580 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AC MANTA SERV SRL?

AC MANTA SERV SRL (CUI 28466842) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AC MANTA SERV SRL în sectorul său?

AC MANTA SERV SRL ocupă locul 8.788 din 10.360 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AC MANTA SERV SRL față de firmele din același domeniu?

AC MANTA SERV SRL este mai veche decât 84% dintre cele 15.737 firme active cu CAEN 5611.

Este AC MANTA SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AC MANTA SERV SRL (CUI 28466842) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AC MANTA SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AC MANTA SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AC MANTA SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AC MANTA SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AC MANTA SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, AC MANTA SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AC MANTA SERV SRL?

În anul 2025, AC MANTA SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 66.188 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AC MANTA SERV SRL?

Firmoscop analizează AC MANTA SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.