Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › CAR ELIBAR SRL

CAR ELIBAR SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Săpoca Com. Săpoca
CUI 28473289 · J10/460/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAR ELIBAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO28473289
Nr. Reg. Comerțului J10/460/2011
Sediu Sat Săpoca Com. Săpoca, Buzău
Telefon 0724285504

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

ILIE BARBU EMIL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.05.2011
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAR ELIBAR SRL după CUI 28473289 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
282.436 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
35.436 lei
-58.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.5%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 292.491 lei20142015: 184.565 lei20152016: 248.676 lei20162017: 515.615 lei20172018: 572.857 lei20182019: 468.607 lei20192020: 320.260 lei20202021: 328.656 lei20212022: 116.896 lei20222023: 159.144 lei20232024: 332.012 lei20242025: 282.436 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 282.436 lei 35.436 lei 1
2024 332.012 lei 85.171 lei 1
2023 159.144 lei -39.104 lei 1
2022 116.896 lei -67.936 lei
2021 328.656 lei 3.528 lei 1
2020 320.260 lei -26.974 lei 2
2019 468.607 lei -80.130 lei 2
2018 572.857 lei 13.777 lei 2
2017 515.615 lei 91.285 lei 2
2016 248.676 lei -20.780 lei 1
2015 184.565 lei -1.854 lei 1
2014 292.491 lei 26.727 lei 1
2013 401.715 lei 42.189 lei 1
2012 209.314 lei 19.601 lei
2011 447.977 lei 15.481 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 54 zile−112 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,55%−13,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,97%−38,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,21×+0,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,87× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 411,71% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 70,09%+1,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,03%+38,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 282.436 lei−49.576 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,59×+2,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 15,67%−22,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.831 din 8.199 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 12.916 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAR ELIBAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAR ELIBAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAR ELIBAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAR ELIBAR SRL, cu sediul în Sat Săpoca Com. Săpoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 28473289, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/460/2011. Firma a fost înființată la data de 13 mai 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, CAR ELIBAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 282.436 lei și un rezultat net de 35.436 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAR ELIBAR SRL?

CAR ELIBAR SRL (CUI 28473289) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAR ELIBAR SRL în sectorul său?

CAR ELIBAR SRL ocupă locul 4.831 din 8.199 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAR ELIBAR SRL față de firmele din același domeniu?

CAR ELIBAR SRL este mai veche decât 64% dintre cele 12.916 firme active cu CAEN 4690.

Este CAR ELIBAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAR ELIBAR SRL (CUI 28473289) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAR ELIBAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAR ELIBAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAR ELIBAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAR ELIBAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAR ELIBAR SRL plătitoare de TVA?

Da, CAR ELIBAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAR ELIBAR SRL?

În anul 2025, CAR ELIBAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 282.436 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAR ELIBAR SRL?

Firmoscop analizează CAR ELIBAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.