Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SAIDEL ENGINEERING S.A.

SAIDEL ENGINEERING S.A.

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 28550667 · J2011006474403
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAIDEL ENGINEERING S.A.
Cod fiscal (CIF) RO28550667
Nr. Reg. Comerțului J2011006474403
Sediu social Str. Finlanda nr. 21, mansardă, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 11776
Telefon 0730588455

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SAIDEL TUDOR · administratorBADIU DAN - ANDREI · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.05.2011
CAEN4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAIDEL ENGINEERING S.A. după CUI 28550667 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
93.238.425 lei
+46.0% vs 2024
Profit net 2025
11.816.491 lei
+26.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.7%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector105 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.629.165 lei20142015: 3.611.176 lei20152016: 5.757.441 lei20162017: 4.330.180 lei20172018: 4.907.296 lei20182019: 15.085.848 lei20192020: 11.837.109 lei20202021: 28.456.579 lei20212022: 33.432.490 lei20222023: 43.118.225 lei20232024: 64.024.237 lei20242025: 93.238.425 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 93.238.425 lei 11.816.491 lei 105
2024 64.024.237 lei 9.350.551 lei 80
2023 43.118.225 lei 6.902.779 lei 71
2022 33.432.490 lei 2.472.744 lei 56
2021 28.456.579 lei 5.334.111 lei 44
2020 11.837.109 lei 412.453 lei 43
2019 15.085.848 lei 1.834.649 lei 41
2018 4.907.296 lei 807.161 lei 29
2017 4.330.180 lei 647.177 lei 23
2016 5.757.441 lei 2.312.550 lei 21
2015 3.611.176 lei 1.279.034 lei 17
2014 4.629.165 lei 1.555.480 lei 16
2013 5.299.764 lei 2.080.057 lei 25
2012 6.939.099 lei 3.125.917 lei 16
2011 1.203.381 lei 780.742 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 268 zile+101 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 129 zile+54 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,67%−1,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,24%+23,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,22×−0,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,25×+3,78 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 90,78%+43,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,21%−4,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,66%−23,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 887.985 lei+87.682 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,12×−0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 64,2×+27,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,98%−3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 88 firme active cu bilanț depus (CAEN 4342)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 170 firme active din sector
SectorCAEN 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)126.279 lei

Cumpărători: Institutul de Urgenta pentru Boli Cardiovasculare "Prof. Dr. C.C. Iliescu", MUNICIPIUL SUCEAVA, R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAIDEL ENGINEERING S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAIDEL ENGINEERING S.A.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAIDEL ENGINEERING S.A.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAIDEL ENGINEERING S.A., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28550667, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011006474403. Firma a fost înființată la data de 27 mai 2011 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN 4342).

La ultima verificare, SAIDEL ENGINEERING S.A. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 93.238.425 lei și un rezultat net de 11.816.491 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAIDEL ENGINEERING S.A.?

SAIDEL ENGINEERING S.A. (CUI 28550667) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAIDEL ENGINEERING S.A. în sectorul său?

SAIDEL ENGINEERING S.A. ocupă locul 1 din 88 firme active cu bilanț depus în CAEN 4342 (Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAIDEL ENGINEERING S.A. față de firmele din același domeniu?

SAIDEL ENGINEERING S.A. este mai veche decât 83% dintre cele 170 firme active cu CAEN 4342.

Este SAIDEL ENGINEERING S.A. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAIDEL ENGINEERING S.A. (CUI 28550667) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAIDEL ENGINEERING S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAIDEL ENGINEERING S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAIDEL ENGINEERING S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAIDEL ENGINEERING S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAIDEL ENGINEERING S.A. plătitoare de TVA?

Da, SAIDEL ENGINEERING S.A. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAIDEL ENGINEERING S.A.?

În anul 2025, SAIDEL ENGINEERING S.A. a raportat o cifră de afaceri de 93.238.425 lei și un număr mediu de 105 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAIDEL ENGINEERING S.A.?

Firmoscop analizează SAIDEL ENGINEERING S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.