Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › MODACO SRL

MODACO SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Orş. Găeşti
CUI 2855471 · J1992001242150
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MODACO SRL
Cod fiscal (CIF) RO2855471
Nr. Reg. Comerțului J1992001242150
Sediu social Str. Tudor Vladimirescu nr. 3, Orş. Găeşti, jud. DÂMBOVIŢA, 135200
Telefon 710144

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CONSTANTIN DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.01.1993
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MODACO SRL după CUI 2855471 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
2.849.201 lei
+69.0% vs 2024
Profit net 2025
384.378 lei
-17.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.5%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 328.544 lei20142015: 492.352 lei20152016: 483.921 lei20162017: 871.731 lei20172018: 0 lei20182019: 839.993 lei20192020: 1.030.377 lei20202021: 1.169.085 lei20212022: 1.018.357 lei20222023: 1.505.279 lei20232024: 1.681.553 lei20242025: 2.849.201 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.849.201 lei 384.378 lei 4
2024 1.681.553 lei 464.477 lei 4
2023 1.505.279 lei 492.675 lei 4
2022 1.018.357 lei 26.719 lei 8
2021 1.169.085 lei 44.723 lei 10
2020 1.030.377 lei -80.015 lei 10
2019 839.993 lei -145.173 lei 10
2018 0 lei 0 lei
2017 871.731 lei -2.177.657 lei 5
2016 483.921 lei -312.282 lei 6
2015 492.352 lei -137.312 lei 8
2014 328.544 lei -39.522 lei 7
2013 408.411 lei -5.288 lei 7
2012 338.677 lei 16.102 lei 7
2011 330.274 lei -32.555 lei 5
2010 342.211 lei 4.184 lei 2
2009 357.856 lei -193.991 lei 4
2008 513.286 lei -84.919 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 842 zile−521 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 61 zile−101 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,49%−14,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 108,41%−8,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,92×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,34%−2,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -8,38%+8,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 712.300 lei+291.912 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,47×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,58×+0,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 631 zile−278 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,49%−19,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.783 din 8.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 12.915 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2024–2026)139.358 lei

Cumpărători: COMUNA PIETRARI, Comuna Calugareni (Primaria Comunei Calugareni Giurgiu), Orasul Avrig

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume68
Dintre care radiate (închise)38

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MODACO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MODACO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MODACO SRL, cu sediul în Orş. Găeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 2855471, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992001242150. Firma a fost înființată la data de 29 ianuarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, MODACO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.849.201 lei și un rezultat net de 384.378 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MODACO SRL?

MODACO SRL (CUI 2855471) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MODACO SRL în sectorul său?

MODACO SRL ocupă locul 1.783 din 8.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MODACO SRL față de firmele din același domeniu?

MODACO SRL este mai veche decât 99% dintre cele 12.915 firme active cu CAEN 4690.

Este MODACO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MODACO SRL (CUI 2855471) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MODACO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MODACO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MODACO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MODACO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MODACO SRL plătitoare de TVA?

Da, MODACO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MODACO SRL?

În anul 2025, MODACO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.849.201 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MODACO SRL?

Firmoscop analizează MODACO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.