Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › DELCOM TRANS SRL

DELCOM TRANS SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Delniţa Com. Păuleni-Ciuc
CUI 28556430 · J19/305/2011
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DELCOM TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO28556430
Nr. Reg. Comerțului J19/305/2011
Sediu Sat Delniţa Com. Păuleni-Ciuc, Harghita
Telefon 0740653468

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BALLA LEVENTE-LÁSZLÓ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.05.2011
CAEN4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DELCOM TRANS SRL după CUI 28556430 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
213.593 lei
-64.0% vs 2024
Profit net 2025
-47.743 lei
-213.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-22.4%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.337 de firme din Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.112 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital38.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 37.631 lei20142015: 34.038 lei20152016: 40.530 lei20162017: 80.908 lei20172018: 56.640 lei20182019: 126.086 lei20192020: 305.966 lei20202021: 326.622 lei20212022: 613.799 lei20222023: 493.946 lei20232024: 585.392 lei20242025: 213.593 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 213.593 lei -47.743 lei 1
2024 585.392 lei 41.929 lei 1
2023 493.946 lei 35.006 lei 1
2022 613.799 lei 34.788 lei 1
2021 326.622 lei -893 lei 1
2020 305.966 lei 56.778 lei 1
2019 126.086 lei -1.049 lei 1
2018 56.640 lei -9.342 lei 1
2017 80.908 lei -5.524 lei 1
2016 40.530 lei -6.949 lei 1
2015 34.038 lei -9.081 lei 1
2014 37.631 lei -10.860 lei 1
2013 72.253 lei -8.870 lei 1
2012 97.935 lei -23.470 lei 1
2011 37.536 lei -26.273 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.239 zile+815 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -22,35%−29,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,8%+6,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 38,89×+28,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -256,05%−319,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,44%−12,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,51%−6,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 213.593 lei−371.799 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29×−0,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,45×−0,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 812 zile+526 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -17,7%−27,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.453 din 2.121 firme active cu bilanț depus (CAEN 4621)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 4.050 firme active din sector
SectorCAEN 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DELCOM TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DELCOM TRANS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DELCOM TRANS SRL, cu sediul în Sat Delniţa Com. Păuleni-Ciuc, are codul unic de înregistrare (CUI) 28556430, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/305/2011. Firma a fost înființată la data de 27 mai 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

La ultima verificare, DELCOM TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 213.593 lei și un rezultat net de -47.743 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DELCOM TRANS SRL?

DELCOM TRANS SRL (CUI 28556430) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă DELCOM TRANS SRL în sectorul său?

DELCOM TRANS SRL ocupă locul 1.453 din 2.121 firme active cu bilanț depus în CAEN 4621 (Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DELCOM TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

DELCOM TRANS SRL este mai veche decât 72% dintre cele 4.050 firme active cu CAEN 4621.

Este DELCOM TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DELCOM TRANS SRL (CUI 28556430) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DELCOM TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DELCOM TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DELCOM TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DELCOM TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DELCOM TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, DELCOM TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DELCOM TRANS SRL?

În anul 2025, DELCOM TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 213.593 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DELCOM TRANS SRL?

Firmoscop analizează DELCOM TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.