Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › LICIU TANCĂU SRL

LICIU TANCĂU SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 28666360 · J2011000482271
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LICIU TANCĂU SRL
Cod fiscal (CIF) RO28666360
Nr. Reg. Comerțului J2011000482271
Sediu social Bld. 9 Mai nr. 15, bl. B8, sc. B, et. 3, ap. 34, Mun. Piatra Neamţ, 610127
Telefon 0751633087

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LICIU CONSTANTIN CIPRIAN · administratorTANCĂU DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.06.2011
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LICIU TANCĂU SRL după CUI 28666360 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
536.639 lei
-28.0% vs 2023
Profit net 2024
5.583 lei
+163.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.0%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.747 de firme din Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 9,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 76% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.867 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital2.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 215.491 lei20122013: 265.742 lei20132014: 164.043 lei20142015: 167.538 lei20152016: 263.637 lei20162017: 301.906 lei20172018: 414.021 lei20182019: 366.414 lei20192022: 760.268 lei20222023: 745.032 lei20232024: 536.639 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 536.639 lei 5.583 lei 2
2023 745.032 lei 2.121 lei 2
2022 760.268 lei 3.107 lei 2
2019 366.414 lei 2.545 lei 3
2018 414.021 lei 447 lei 3
2017 301.906 lei 3.470 lei 6
2016 263.637 lei 5.430 lei 3
2015 167.538 lei 3.692 lei 4
2014 164.043 lei 9.014 lei 5
2013 265.742 lei 1.035 lei 5
2012 215.491 lei 709 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2012–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 99 zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile−27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,04%+0,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,95%−5,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,32×+0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,88×−1,03 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,08%+6,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,93%+1,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 26,4%+5,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 268.320 lei−104.196 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,81×−0,65 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,38×−3,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 57 zile+18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,02%−0,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.312 din 10.313 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 15.630 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LICIU TANCĂU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LICIU TANCĂU SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LICIU TANCĂU SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LICIU TANCĂU SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 28666360, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000482271. Firma a fost înființată la data de 22 iunie 2011 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, LICIU TANCĂU SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 536.639 lei și un rezultat net de 5.583 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LICIU TANCĂU SRL?

LICIU TANCĂU SRL (CUI 28666360) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LICIU TANCĂU SRL în sectorul său?

LICIU TANCĂU SRL ocupă locul 5.312 din 10.313 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LICIU TANCĂU SRL față de firmele din același domeniu?

LICIU TANCĂU SRL este mai veche decât 84% dintre cele 15.630 firme active cu CAEN 5611.

Este LICIU TANCĂU SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LICIU TANCĂU SRL (CUI 28666360) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LICIU TANCĂU SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LICIU TANCĂU SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LICIU TANCĂU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LICIU TANCĂU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LICIU TANCĂU SRL plătitoare de TVA?

Da, LICIU TANCĂU SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LICIU TANCĂU SRL?

În anul 2024, LICIU TANCĂU SRL a raportat o cifră de afaceri de 536.639 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LICIU TANCĂU SRL?

Firmoscop analizează LICIU TANCĂU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.