Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › VAL COSMADI SRL

VAL COSMADI SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Biţina-Ungureni Com. Moviliţa
CUI 28668426 · J21/283/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VAL COSMADI SRL
CUI 28668426
Nr. Reg. Comerțului J21/283/2011
Sediu social Str. Rosmarinului nr. 7, Sat Biţina-Ungureni Com. Moviliţa, jud. IALOMIŢA, 927182
Telefon 0724420038

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

CHIRIŢĂ VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.06.2011
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VAL COSMADI SRL după CUI 28668426 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
107.275 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
13.025 lei
+147.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.1%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 55.061 lei20122013: 81.633 lei20132014: 75.206 lei20142015: 100.801 lei20152016: 75.406 lei20162017: 56.267 lei20172018: 68.834 lei20182019: 60.770 lei20192022: 107.337 lei20222023: 89.065 lei20232024: 91.062 lei20242025: 107.275 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 107.275 lei 13.025 lei
2024 91.062 lei 5.265 lei
2023 89.065 lei 8.518 lei
2022 107.337 lei 1.085 lei
2019 60.770 lei 1.623 lei 0
2018 68.834 lei 4.829 lei 0
2017 56.267 lei 2.373 lei
2016 75.406 lei 1.431 lei
2015 100.801 lei 5.029 lei 0
2014 75.206 lei 3.031 lei
2013 81.633 lei 3.578 lei
2012 55.061 lei 4.560 lei 0
2011 2.940 lei -117 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 42 zile+39 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,14%+6,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,04%+20,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,34×−32,66 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×+0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 31,42%+12,9 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,34%+6,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,46%−20,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor −1,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 62,62×+54,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile−40 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,72%+11,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 29.582 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 91.196 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VAL COSMADI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VAL COSMADI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VAL COSMADI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VAL COSMADI SRL, cu sediul în Sat Biţina-Ungureni Com. Moviliţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 28668426, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/283/2011. Firma a fost înființată la data de 22 iunie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, VAL COSMADI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107.275 lei și un rezultat net de 13.025 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VAL COSMADI SRL?

VAL COSMADI SRL (CUI 28668426) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VAL COSMADI SRL în sectorul său?

VAL COSMADI SRL ocupă locul 29.582 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VAL COSMADI SRL față de firmele din același domeniu?

VAL COSMADI SRL este mai veche decât 52% dintre cele 91.196 firme active cu CAEN 4711.

Este VAL COSMADI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VAL COSMADI SRL (CUI 28668426) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VAL COSMADI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VAL COSMADI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VAL COSMADI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VAL COSMADI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VAL COSMADI SRL plătitoare de TVA?

Nu, VAL COSMADI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VAL COSMADI SRL?

În anul 2025, VAL COSMADI SRL a raportat o cifră de afaceri de 107.275 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VAL COSMADI SRL?

Firmoscop analizează VAL COSMADI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.