Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Covasna › WRAPMAMA S.R.L.

WRAPMAMA S.R.L.

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Cernat Com. Cernat
CUI 28732855 · J14/2/2015
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WRAPMAMA S.R.L.
CUI 28732855
Nr. Reg. Comerțului J14/2/2015
Sediu social CERNAT nr. 480, et. 2, ap. 2, Sat Cernat Com. Cernat, jud. COVASNA, 527070
Telefon 0267311211

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

NAGY ENDRE · administratorSYLVESTER RÉKA-MELINDA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WRAPMAMA S.R.L. după CUI 28732855 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
61.881 lei
-22,0% vs 2024
Profit net 2025
-67.520 lei
-483,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-109.1%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.541 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 333.713 lei20142015: 388.124 lei20152016: 373.342 lei20162017: 348.154 lei20172018: 291.992 lei20182019: 386.604 lei20192020: 417.559 lei20202021: 286.606 lei20212022: 145.022 lei20222023: 110.073 lei20232024: 79.256 lei20242025: 61.881 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 61.881 lei -67.520 lei 1
2024 79.256 lei -11.572 lei 1
2023 110.073 lei 691 lei 1
2022 145.022 lei 119 lei 1
2021 286.606 lei 10.011 lei 1
2020 417.559 lei 21.872 lei 1
2019 386.604 lei 27.635 lei 1
2018 291.992 lei 16.481 lei 1
2017 348.154 lei -11.689 lei 1
2016 373.342 lei 47.460 lei 1
2015 388.124 lei 67.150 lei 1
2014 333.713 lei 19.920 lei 0
2013 280.375 lei -16.381 lei —
2012 203.935 lei -17.455 lei —
2011 49.440 lei 1.058 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 23 de zile−13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 32 de zile−117 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -109,11%−94,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,18%+1,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 13,92×−4,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -134,61%−126,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -124,94%−116,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,82%−1,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 61.881 lei−17.375 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,15×+0,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,43×+0,7 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 256 de zile−241 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -53,73%−41,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.921 din 15.176 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 35.628 de firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Satu Mare → Covasna
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Satu Mare → Sat Cernat, Comuna Cernat
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/584/2011 → J14/2/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Covasna → Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Cernat, Comuna Cernat → Municipiul Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J14/2/2015 → J30/584/2011

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WRAPMAMA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WRAPMAMA S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

WRAPMAMA S.R.L., cu sediul în Sat Cernat Com. Cernat, are codul unic de înregistrare (CUI) 28732855, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J14/2/2015. Firma a fost înființată la data de 30 iunie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN 4791).

La ultima verificare, WRAPMAMA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 61.881 lei și un rezultat net de -67.520 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WRAPMAMA S.R.L.?

WRAPMAMA S.R.L. (CUI 28732855) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă WRAPMAMA S.R.L. în sectorul său?

WRAPMAMA S.R.L. ocupă locul 7.921 din 15.176 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WRAPMAMA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

WRAPMAMA S.R.L. este mai veche decât 94% dintre cele 35.628 de firme active cu CAEN 4791.

Este WRAPMAMA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare WRAPMAMA S.R.L. (CUI 28732855) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WRAPMAMA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WRAPMAMA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WRAPMAMA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WRAPMAMA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WRAPMAMA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, WRAPMAMA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WRAPMAMA S.R.L.?

În anul 2025, WRAPMAMA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 61.881 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WRAPMAMA S.R.L.?

Firmoscop analizează WRAPMAMA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Covasna →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4791 din Covasna, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.