Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › FRANK SYDNEY SRL

FRANK SYDNEY SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 28747503 · J35/1557/2011
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FRANK SYDNEY SRL
CUI 28747503
Nr. Reg. Comerțului J35/1557/2011
Sediu social Str. Horia nr. 110, ap. 3, CORP C, CAMERA 115, Mun. Timişoara, 300341
Telefon 0729124285

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ŞTEŢCO VASILEA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.06.2011
CAEN5590 · Alte servicii de cazare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FRANK SYDNEY SRL după CUI 28747503 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
261.130 lei
+51.0% vs 2024
Profit net 2025
81.253 lei
+590.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.1%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.379 de firme din Alte servicii de cazare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 148.753 lei20142015: 163.058 lei20152016: 164.773 lei20162017: 134.639 lei20172018: 224.630 lei20182019: 210.601 lei20192020: 166.135 lei20202021: 212.953 lei20212022: 199.218 lei20222023: 174.906 lei20232024: 172.930 lei20242025: 261.130 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 261.130 lei 81.253 lei 1
2024 172.930 lei -16.572 lei 1
2023 174.906 lei -3.553 lei 1
2022 199.218 lei 3.876 lei 2
2021 212.953 lei 58.003 lei 2
2020 166.135 lei -34.067 lei 3
2019 210.601 lei -25.035 lei 3
2018 224.630 lei 37.710 lei 3
2017 134.639 lei 64.422 lei 1
2016 164.773 lei 89.304 lei 2
2015 163.058 lei 8.634 lei 3
2014 148.753 lei 18.490 lei 4
2013 110.971 lei -62.803 lei 6
2012 121.406 lei 40.168 lei
2011 11.180 lei 432 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 18 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 85 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,12%+40,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,72%−5,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,8×+1,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,71%+137,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 93,19%+135,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,46%−20,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 261.130 lei+88.200 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,99×−1,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 51,64%+57,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 731 din 2.025 firme active cu bilanț depus (CAEN 5590)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 4.413 firme active din sector
SectorCAEN 5590 · Alte servicii de cazare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FRANK SYDNEY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FRANK SYDNEY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FRANK SYDNEY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FRANK SYDNEY SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 28747503, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1557/2011. Firma a fost înființată la data de 30 iunie 2011 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de cazare (CAEN 5590).

La ultima verificare, FRANK SYDNEY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 261.130 lei și un rezultat net de 81.253 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FRANK SYDNEY SRL?

FRANK SYDNEY SRL (CUI 28747503) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FRANK SYDNEY SRL în sectorul său?

FRANK SYDNEY SRL ocupă locul 731 din 2.025 firme active cu bilanț depus în CAEN 5590 (Alte servicii de cazare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FRANK SYDNEY SRL față de firmele din același domeniu?

FRANK SYDNEY SRL este mai veche decât 51% dintre cele 4.413 firme active cu CAEN 5590.

Este FRANK SYDNEY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FRANK SYDNEY SRL (CUI 28747503) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FRANK SYDNEY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FRANK SYDNEY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FRANK SYDNEY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FRANK SYDNEY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FRANK SYDNEY SRL plătitoare de TVA?

Nu, FRANK SYDNEY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FRANK SYDNEY SRL?

În anul 2025, FRANK SYDNEY SRL a raportat o cifră de afaceri de 261.130 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FRANK SYDNEY SRL?

Firmoscop analizează FRANK SYDNEY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.